Програма академiчних обмiнiв iменi Фулбрайта в Українi

15 квітня 2014

Презентації Програми імені Фулбрайта у Тернополі

15 квітня 2014 року в Тернополі відбудуться зустрічі директора Програми імені Фулбрайта в Україні Марти Коломиєць та координатора програм обміну для науковців Наталії Залуцької зі студентами та викладачами вищих навчальних закладів міста.

Метою зустрічей є ознайомлення аудиторії з можливостями, що їх надає Програма, та обговорення умов участі у конкурсах на отримання фулбрайтівських стипендій. Окрім того, зустрічі слугуватимуть доброю нагодою довідатись про цілі й традиції Програми, а також пізнати історії наукових пошуків і напрацювань її учасників.

11.10 - Тернопільський національний економічний університет
вул. Львівська, 11 А, 11-й корпус, ауд. 11402

12.30 - Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя

вул. Руська, 56, 2-й корпус, 3-й поверх, ауд. 79

12.30 - Тернопільський інститут соціальних та інформаційних технологій

вул. Танцорова, 51, 2-й поверх, конференц зала

14.20 - Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка

вул. М. Кривоноса, 2, головний корпус, 1-й поверх, ауд. 177

За час існування Програми в Україні у ній взяли участь чотирнадцять представників академічної спільноти Тернополя, а саме - Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, Тернопільського національного економічного університету, Тернопільського державного медичного університету імені І.Я. Горбачевського та Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя; серед них - п'ять  науковців, шість молодих викладачів та три випускники вишів.

2013 року до когорти фулбрайтівців приєднався Володимир Турченко, донедавна - доцент кафедри інформаційно-обчислювальних систем та управління Науково-дослідного інституту інтелектуальних комп'ютерних систем Тернопільського національного економічного університету, стипендіат Fulbright Scholar Program. Д-р Турченко досліджував ефективні паралельні групові та одно-патерні алгоритми навчання нейронних мереж з використанням Open MPI та GPU-обчислень у University of Tennessee (Knoxville, TN).

У 2013/14 році зарахуванням на Fulbright Graduate Student Exchange Program було відзначено Максима Дорошенка, випускника Тернопільського державного медичного університету імені І.Я. Горбачевського. Максим студіює докторську програму з нейрофізіології у Stony Brook University ( Stony Brook, NY).

Дев'ять американських фулбрайтівців - фахівців з освіти, права, економіки, управління бізнесом, комп'ютерних наук, мистецтвознавства, американської літератури - проводили дослідження й читали лекції у Тернопільському національному економічному університеті, Тернопільському інституті соціальних та інформаційних технологій і Тернопільській філії Європейського університету.

З вересня 2013 року стипендіат U.S. Fulbright Scholar Program 2013/14, професор кафедри комп'ютерних наук в University of Idaho (Idaho Falls, ID) Роберт Хіромото читає лекції з паралельного та розподіленого обчислення, основ протоколів бездротового зв'язку в Тернопільському національному економічному університеті. Рівночасно д-р Хіромото разом із викладачами та студентами університету дошукують шляхи вирішення проблеми захисту бездротових мереж. Своїми напрацюваннями й результатами досліджень д-р Хіромото ділиться на сторінках Міжнародного наукового журналу Тернопільського національного економічного університету «Комп'ютинг», що його очолює український колега,  доктор технічних наук, завідувач кафедри інформаційно-обчислювальних систем та управління факультету комп'ютерних інформаційних технологій Тернопільського національного економічного університету, учасник Fulbright Scholar Program 2010/11 в University of New Hampshire (Durham, NH) Анатолій Саченко.