Програма академiчних обмiнiв iменi Фулбрайта в Українi

17 травня 2014

Фотовиставка «Жінки Майдану» на Майдані Незалежності з 17.05.2014

Фотовиставка  «Жінки Майдану» на Майдані з 17.05.2014

У суботу, 17 травня 2014 року, о 12:00, на Майдані Незалежності зі сторони стели Незалежності відбудеться відкриття фотовиставки «Жінки Майдану».

В експозицію увійшли світлини двадцяти п'яти фотографів з України, США, Португалії й Росії, у яких схоплено глибинну духовність й внутрішню сутність Майдану, витворювану перед лицем нищення й упослідження людяності.

Виставка «Жінки Майдану» є спробою зафіксувати й зберегти не-редагований і не-підправлений політичними істориками образ українського жіноцтва - матерів, сестер, дружин, дочок, - які з жертовною самопосвятою й шляхетним кодексом служіння українському народу  відстоювали на Майдані його право на гідне життя.

Жінки Майдану, - із природної спонуки бути по стороні того, кому загрожує небезпека,  - діяльною незрадливою любов'ю, без скарг, нарікань й плачу, тихим непоказним героїзмом й самодисципліною підтримували дух Майдану, й гідно, із незахитаною вірою, пройшли через усі майдано-секунди-хвилини-години-дні, що були під пильним прицілом снайперівської гвинтівки.

Відвідувачів виставки привітають голова Міжнародної фулбрайтівської ради Том Гілі (США); голова Правління громадської благодійної організації «Українське Фулбрайтівське Коло» Тетяна Ярошенко; голова Правління Міжнародного благодійного фонду «Український жіночий фонд» Наталія Карбовська; координатор Жіночої сотні імені Ольги Кобилянської Ніна Потарська.

Організатори виставки: Програма імені Фулбрайта в Україні й громадська благодійна організація «Українське Фулбрайтівське Коло».

Співорганізатори:  Міжнародний благодійний фонд «Український жіночий фонд» та Жіноча сотня імені Ольги Кобилянської.

Довідка:

Програма імені Фулбрайта, спонсорована урядом США, посідає чільне місце у системі міжнародної освіти. Узасаднена ідеєю взаємодії та взаєморозуміння й уґрунтована на пізнанні та повазі до розмаїтого світу, вона успішно діє з 1946, нині - у 155 країнах світу. З 1992 року Програма імені Фулбрайта відчутно увійшла до культурно-наукового простору України. За двадцять два роки її діяльності 850 українців навчались, стажувались, проводили дослідження у США. З належною долею самопосвяти вони упроваджують набутий в американських університетах «фулбрайтівський» досвід в Україні, що спонукає робити порівняння й загострює бажання змін у стінах власних інституцій. Понад 500 американських фулбрайтівських науковців й аспірантів - представників різних наукових сфер й академічних дисциплін - стали джерелом збагачення навчальних курсів й новотворів у навчальних програмах українських вишів, спонукою до альтернативного мислення, вільного від інерційних уявлень й усталених інтерпретацій.

Громадська благодійна організація «Українське Фулбрайтівське Коло» створена 9 грудня  2013 року. Закорінена у кращих традиціях колишнього Фулбрайтівського товариства організація об'єднує випускників програм академічних обмінів задля розбудови демократичної та європейської України шляхом підтримки їхніх громадських ініціатив та створення платформ для обміну досвідом та реалізації спільних академічних, освітніх, культурних та соціальних проектів

Том ГІЛІ - письменник, поет; у 2011, за призначенням президента США Барака Обами, голова Міжнародної фулбрайтівської ради, що у цілому світі опікує одну з найбільш відомих програм освітніх обмінів й громадської дипломатії уряду США -  Програму імені Фулбрайта. Пан Гілі викладає у New York University (New York, NY); у даний час  - запрошений професор у  New School (New York, NY).

Автор книг «Сповнений життя», «Про що відає десниця» (номінована на книжкову премію L.A. Times Book Prize у 2009); постійний дописувач інтернет-видання «The Huffington Post»: висвітлює діяльність Програми імені Фулбрайта, пише про міжнародні стосунки. Незабаром побачать світ дві збірки есеїв - «Ні хибний, ні лихий», «Полишений світ: тямуща влада й публічна дипломатія».

Пан Гілі вивчав філософію у Harvard University (Cambridge, MA); здобув ступінь магістра з творчого письма у Columbia University (New York, NY).  У час правління Б. Клінтона працював у Президентській раді з питань протидії  ВІЛ/СНІДу, був задіяний у проектах, спрямованих на боротьбу з бідністю.  Після подій 9/11 очолював Раду з культури Нижнього Мангеттена; у 2005 мер Нью-Йорка  Майкл Блумберґ вручив п. Гілі Міську мистецьку премію за видатний внесок у розбудову мистецької спілноти Даунтауну.

«Український жіночий фонд» - міжнародна благодійна організація, заснована 2000 року. Надає фінансову, інформаційну і консультативну допомогу організаціям громадянського суспільства з України, Молдови і Білорусі.

УЖФ представляє в Україні Мережеву жіночу програму Інституту відкритого суспільства - Нью-Йорк, є членом Міжнародної мережі жіночих фондів та Форуму благодійників України.

Жіноча сотня імені Ольги Кобилянської - спільнота активісток Євромайдану, участь в якій є добровільною для кожної.  Цінностями Жіночої сотні є права людини, людська гідність, свобода, рівність та недискримінація. Діяльність Жіночої сотні ґрунтується на переконанні, що жінки та чоловіки є рівними в своїх правах. Мета Жіночої сотні - активізація жіночого протестного руху та підтримка Євромайдану на принципах солідарності, сестринства та взаємоповаги.