Програма академiчних обмiнiв iменi Фулбрайта в Українi

17 червня 2014

Виставка колажів Олі Рондяк «Образи Майдану»

Виставка колажів Олі Рондяк «Образи Майдану»

Програма імені Фулбрайта в Україні запрошує на відкриття виставки колажів Олі Рондяк «Образи Майдану», що відбудеться у вівторок, 17 червня 2014 року о 18:00 у виставковій залі офісу Програми імені Фулбрайта (вул. Еспланадна, 20, кімн. 904, М «Палац Спорту»)

Виставка працюватиме з 17.06.2014 - 18.07.2014 щодня з 10:00 до 17:00, окрім вихідних та святкових днів.

«Образи Майдану»

Оля Рондяк свідомо чи підсвідомо вибрала для себе техніку колажу, котра, мабуть, найповніше зможе візуалізувати Майдан. Адже  і тема, і техніка є з одного боку  руйнацією усталеного, з іншого шансом на витворення нового.

Колаж це друге життя для фрагментів зображень та текстів, вирваних зі звичного середовища. Його можна вважати  результатом колективної творчості, бо рівнозначними з авторкою співтворцями стали ті, хто фіксували Майдан, - журналісти, фотографи, й ті, про кого  писали,  для кого справою честі стало не здати ворогу цитадель Правди та Віри.

Шматки уже минулого в роботах Олі грають новими барвами, творять нові форми, набувають нових смислів, виліплюючи щирі жіночі портрети й новий омріяний лик України як частини європейського цивілізаційного простору.

Поєднання різних деталей, переплетіння мов,  нашарування людських почувань та особисті штрихи у схрещенні з традиціями дають авторці можливість творення іншої суті, а не іншого убрання.

Ми вдивлємось у обличчя, у створені образи, котрі стають образАми, не стільки за формою, радше за змістом. Бо це спільна молитва за Україну, проти брутального нищення, на землі, де вже кровоточать не тільки душі та споруди, а й тіла. Це відстоювання Батьківщини у наших душах,  на географічній мапі, за Свободу, що дає нам крила!

Мар'ян Лунів

Оля Рондяк: Без чесності в житті, немає чесності в мистецтві ...

Оля Рондяк народилася у Сполучених Штатах в 1966 році. Отримала ступінь бакалавра у галузі психології та освіти в Hunter College, New York, NY. Після роботи соціальним працівником у Брукліні, вона продовжила навчання та отримала ступінь магістра в галузі клінічної психології. Кар'єру у галузі психотерапії розпочала в Філадельфії; згодом, у 1995 році разом з чоловіком Петром приїхала в Україну, де й продовжує жити разом зі своїми трьома дітьми Романом, Майєю та Калиною. Надзвичайно емоційний період Помаранчевої революції в Україні віддзеркалився у картинах Олі, що експонувались у музеї Павла Тичини в Києві. Самотужки студіювала мистецтво в Америці, Україні та Угорщині. Участь у художніх семінарах в Угорщині завершилась виставкою її робіт. Окрім персональних виставок авторка брала участь у багатьох колективних експозиціях  та жертвувала свої  роботи для благодійних  аукціонів.

Любов Олі до живопису укорінена в Україні й натхненна нею. Її родичі емігрували з України в 1945 році, й з 1949 року осіли в Америці. Вона гостро відчуває біль розірваних Другою світовою війною родин й відчуває святий обов'язок передати дітям українські традиції.  В одному інтерв'ю її робота була охарактеризована як "український світ за кольором, матеріалом, стилем та духом... художниця із даром бачити божественне в усьому".

Оля твердо переконана, що перебування у стані спокою та внутрішньої гармонії дає можливість легко знаходити відповіді на внутрішні запитання. Ці відповіді, як правило, йдуть від  душі, а не з голови, даючи віру та наснагу для її  мистецтва... це танок її думок з інтуїцією, пульсування її серця. Вона постійно прагне досягти цієї гармонії, намагаючись жити чесно, бо твердо переконана, що без чесності в житті немає чесності в мистецтві.

Буклет виставки

FAQ

Контакти

Офіс Програми імені Фулбрайта в Україні

вул. Еспланадна, 20, кімн. 904

Київ, 01001, Україна

Тел.: +380 (44) 287 07 77

Факс: +380 (44) 230 20 60

office.ukraine@iie.org