Програма академiчних обмiнiв iменi Фулбрайта в Українi

25 червня 2014

Лекція «Велика культура малого народу»

Лекція «Велика культура малого народу»

25 червня 2014 р. о 18.30 у прес-центрі інформаційного агентства «Українські Новини» (Київ, вул. Еспланадна, 20, 1-й поверх, М «Палац спорту») - лекція Ульвіє Аблаєвої «Велика культура малого народу», присвячена традиційній матеріальній культурі кримських татар. Лекцію супроводжує відео презентація гравюр і літографій з фондів Кримського історичного музею «Ларішес», архівних і сучасних фотоматеріалів, що розкривають багатющу матеріальну культуру автохтонного народу Криму. У лекції заторкуються складні проблеми етногенезу, національних субетносів, а також весільної обрядовості. Окремо висвітлюються традиційні дитячий, чоловічий і жіночий костюми, а також ювелірні прикраси та унікальні вишивки, що були невід'ємною частиною жіночого костюма. Велика авторська фототека жіночих поясів, виконаних у складній техніці ажурної філіграні, слугують одним із зримих доказів тези про велику культуру кримських татар.

Ульвіє АБЛАЄВА - дослідник історії кримськотатарського традиційного костюма та національної обрядовості.

Народилася у сім'ї вихідців з Алупки і Кікінеіс (Південний берег Криму) у м. Самарканд, Узбекистан. На Батьківщині з 2005 р.

У 1984 р. закінчила Державне училище мистецтв (м. Самарканд, Узбекистан) за спеціальністю художник-живописець; у 1990 р. - Державний університет імені Алішера Навої (м. Самарканд, Узбекистан), за фахом -  філолог. З 2012 р. -  здобувач Інституту народознавства НАН України (м. Львів). Тема дисертаційного дослідження «Традиційні  головні убори і прикраси кримських татар: генеза, класифікація, символіка».

Після переїзду в Україну у м. Сімферополь працювала в Кримському інженерно-педагогічному університеті викладачем кафедри образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва в 2006-2009 рр. З 2007 по 2008 рр. виконувала обов'язки завідувача кафедрою образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва; з 2007 по 2009 рр. - член Вченої ради факультету мистецтв. Останнє місце роботи - заступник директора Кримського історичного музею «Ларішес» (м. Бахчисарай).

Для участі у лекції просимо зареєструватись.

По завершенню  лекції охочі зможуть ознайомитися з книжками та періодичними виданнями, присвяченими історії, культурі, мові кримських татар, виданими кримськими та українськими видавництвами «Кримнавчпедвидав», «Тезис», Видавничий дім «Стилос», «Дуліби» та ін.; можна буде придбати диск із першим кримськотатарським повноформатним художнім фільмом і першою художньою картиною про депортацію кримських татар «Хайтарма».

FAQ

Контакти

Офіс Програми імені Фулбрайта в Україні

вул. Еспланадна, 20, кімн. 904

Київ, 01001, Україна

Тел.: +380 (44) 287 07 77

Факс: +380 (44) 230 20 60

office.ukraine@iie.org