Програма академiчних обмiнiв iменi Фулбрайта в Українi

18 листопада 2014

Відкриття фотовиставки Еміне Зіятдінової «Немає іншого дому»

Програма імені Фулбрайта в Україні запрошує на відкриття фотовиставки Еміне Зіятдінової «Немає іншого дому», що відбудеться у вівторок, 18 листопада 2014 року, о 18:00 у виставковій залі офісу Програми імені Фулбрайта (вул. Еспланадна, 20, кімн. 904, М «Палац Спорту»)

У рамках відкриття кримськотатарський митець-кераміст Рустем Скібін представить свої роботи.

Виставка працюватиме з 18.11.2014 до 12.12.2014, щодня з 10:00 до 17:00, окрім вихідних та святкових днів.

Немає іншого дому | There is No Other Home

Після півстоліття проживання у депортації кримські татари нарешті мали змогу повернутись на їх рідну землю Крим у 90-их. Сьогодні вони зіткнулись з новим викликом та загрозою їх культурі та мирному буденному життю, які викликані російською анексією та приходом до влади на півострові проросійських політиків. Документальний фотопроект розповідає історії звичайних людей з Криму, значення рідної землі та проблеми, з якими вони стикаються в цій невизначеній геополітичній ситуації.

Я сиджу в одному з улюблених барів Києва в компанії мого друга журналіста з Данії.  Задимлені зелено-червоні стіни, стилізовані лампочки та креативна атмосфера - місце, що чудово відволікає від роботи та безкінечного монологу в голові про війну та політику. "Якщо хтось прийде до моєї домівки та це загрожуватиме моєму життю, я спакую речі, заберу мою маму та поїду. Жодна ділянка землі не варта того, щоб за неї боротись та померти. Можна знайти безліч місць для життя у світі", - говорить мій друг. Мені нічого відповісти, жодного аргументу у відповідь, який би був більш значним, ніж людське життя. Мене переповнюють злість, смуток та безсилля: "Крим - це не ділянка землі, це мій дім. Дім, про який моя прабабуся мріяла до кінця життя, але так і не мала можливості повернутись після довгих років прожитих у депортації в Узбекистані". Сьогодні я повинна перетинати новий кордон, щоб відвідати мою родину, та набирати міжнародний номер, щоб зателефонувати батькам.

У 1944 моя бабуся була жорстоко депортована з Криму тільки за те, що вона кримська татарка. 70 років по тому я є небажаним гостем у Криму, тому що я теж кримська татарка.

Еміне Зіятдінова - український документальний фотограф, журналіст і соціолог кримськотатарського походження. Народилася в Узбекистані, куди її родина була депортована з Криму в 1944 році cталінським режимом. Еміне закінчила магістерську програму з соціології в Львівському національному університеті імені Івана Франка та з фотожурналістики в університеті Огайо (Fulbright Student Program 2010-2013, School of Visual Communication, Ohio University, Athens, OH). Під час академічного обміну за Програмою імені Фулбрайта проходила стажування в Magnum Foundation Emergency Fund Fellowship та працювала над документальним фотопроектом про життя російськомовної спільноти в Нью-Йорку на Брайтон-Біч. Її роботи публікувалися в the New York Times, CNN Photo Blog, Daily Mail, .tyzden and National Geographic Ukraine та інших виданнях.

Живе та працює в Києві.

 

 

FAQ

Контакти

Офіс Програми імені Фулбрайта в Україні

вул. Еспланадна, 20, кімн. 904

Київ, 01001, Україна

Тел.: +380 (44) 287 07 77

Факс: +380 (44) 230 20 60

office.ukraine@iie.org