Програма академiчних обмiнiв iменi Фулбрайта в Українi

18 листопада 2014

Кримськотатарський митець-кераміст Рустем Скібін представить свої роботи

Кримськотатарський митець-кераміст Рустем Скібін представить свої роботи

У рамках відкриття фотовиставки Еміне Зіятдінової «Немає іншого дому», що відбудеться у вівторок, 18 листопада 2014 року, о 18:00 у виставковій залі офісу Програми імені Фулбрайта кримськотатарський митець-кераміст Рустем Скібін представить свої роботи.

Рустем Скібін народився у 1976 році в Самарканді, Узбекистан. У 1996 році повернувся на батьківщину в Крим. З 1996 року по 2000 рік працював головним художником на керамічному підприємстві «Тавріка-K» в Сімферополі.

На основі орнаментів кримськотатарської вишивки, зібраних і розшифрованих наставником Мамутом Чурлу, Рустем знайшов свій шлях, створивши унікальний, новаторський стиль поліхромного розпису керамічних виробів, котрому притаманні кращі риси традиційної культури кримських татар.

У 2000 році Скібін організував власну творчу майстерню «Ель-Чеберя» (що в перекладі з кримськотатарської мови означає «Країна Майстрів»).

«Рустем Скібін надає перевагу сміливим, щільним формам. Його орнаменти уподібнені до  турецької традиційної кераміки стилів Ізник або Кютах'я, але палітра у Рустема особлива  - з приглушеними, більш стриманими тонами, ніж сучасна турецька яскрава розписна глазур, вона більше схожа на європейські кахлі XIX століття. Сині, жовті, червоні й зелені тони часто облямовані коричневим, що нагадує кераміку перед-ізнікскього періоду у традиційній іспанській техніці «cuerdaseca» («суха нитка»). Кахельні панно Рустема вельми популярні серед модної публіки на курортах Ялтинської Рив'єри. Рустем також робить незабарвлену лощену класичну кераміку», - пише про нього турецький англомовний альманах «Cornucopia» (http://www.cornucopia.net/guide/listings/shopping/rustem-skibin/ ).

Рустем Скібін - визнаний авторитет у кримськотатарському прикладному мистецтві.

Разом з дизайнерами студії «El-Cheber» він активно збирає, аналізує, відновлює технологію виготовлення різноманітних форм традиційної гончарної кераміки, вивчає та відтворює професійну технологію й терміни. Студія розробляє й впроваджує новаторські технології застосування та адаптації кримськотатарської культурної спадщини в сучасному дизайні модних і красивих речей.

Студія «El-Cheber», розташована на околиці Сімферополя в мальовничому селищі Акрополіс, стала популярним центром етнічних ремесел. Вона включена в міжнародну тур-програму «В гостях у кримських татар». На базі студії створюється музей кримськотатарського побуту, проводяться майстер-класи з кераміки, дегустації блюд кримськотатарської кухні, кавові церемонії, демонстрації кримськотатарського інтер'єру й покази мод. Колоритний дворик студії став знімальним майданчиком для музичних кліпів й телепередач. Студію відвідують відомі політики і діячі культури Криму, України та світу.

Рустем Скібін активно бере участь у регіональних, всеукраїнських та міжнародних виставках. Рустем - незмінний учасник семінарів і виставок проекту «Кримський стиль». Член творчого об'єднання кримських художників «Чатир-Даг» (за назвою гори в Криму). Кандидат в члени Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Член Асоціації кримськотатарських художників.

Рустем Скібін виховав у своїй студії-майстерні багато учнів. Деякі з них вже стали самостійними майстрами і ведуть власний творчий пошук.

Рустем Скібін веде популярний блог про життя студії http://www.el-cheber.com й пропагує кримськотатарську культуру в соціальних мережах. Подружитися з Рустемом можна в Фейсбуці https://www.facebook.com/rustem.skibin і Твіттері https://twitter.com/ElCheber . Готові вироби студії «El-Cheber» можна придбати або замовити в інтернет магазині http://www.shop.rustemskibin.com.

FAQ

Контакти

Офіс Програми імені Фулбрайта в Україні

вул. Еспланадна, 20, кімн. 904

Київ, 01001, Україна

Тел.: +380 (44) 287 07 77

Факс: +380 (44) 230 20 60

office.ukraine@iie.org