Програма академiчних обмiнiв iменi Фулбрайта в Українi

27 квітня 2015

Відкриття мандрівної виставки українського мистецтва у Кам’янці-Подільському

Відкриття мандрівної виставки українського мистецтва у Кам’янці-Подільському

Радо запрошуємо на відкриття  мандрівної виставки українського мистецтва «Правдиві свідчення: від Революції Гідності до сьогодення», що відбудеться у понеділок, 27 квітня 2015 року, о 16:00 у Картинній Галереї Кам'янець-Подільського державного історичного музею-заповідника, вул. П'ятницька, 11 (Вірменська площа), Кам'янець-Подільський.

Виставка працюватиме  27.04- 30.05.2015.

Виставка почала свою роботу у вересні 2014 р. в Києві у галереї  Програми академічних обмінів імені Фулбрайта.  В квітні-травні 2015 р. її одночасно можуть побачити і у Кам'янці-Подільському, і у Вашингтоні, де вона відкрита для широкої публіки у Міжнародному центрі підтримки науковців імені Вудро Вілсона до 30 квітня 2015 р, а 2 травня з нагоди "Дня відкритих дверей" дипломатичних представництв у Вашингтоні експонуватиметься у Посольстві України в США.

Досвід Майдану 2013-2014, усвідомлення контрастів між життям та смертю, свободою та рабством стають феноменами, яким важко дати вичерпне раціонально-логічне визначення. Йдеться про речі, які торкнулись кожного особисто  - безпосередні переживання, думки та передбачення учасників й очевидців сповнених драматизму подій. Найбільше цей екзистенціальний пласт відбивається сьогодні у сучасному мистецтві, яке є надійним підґрунтям для формування та підтримки спротиву будь-яким утискам індивідуальної та громадянської свободи.

Мистецтво, яке створювалось до, під час, та після подій української революції передає передчуття та настрої великих змін, а також спонукає відчути подих Майдану знову і знову, як відчували його люди, які відкинули страх заради спільної мети.

Автори: Юлія Бєляєва, Гліб Вишеславский, Антон Гаук, Олена Голуб, Мар'яна Гончаренко, Андрій Єрмоленко, Микита Завілінський, Мар'ян Лунів, Олекса Манн, Роман Михайлюк, Анастасія Некипіла, Марія Павленко, Іван Семесюк, Андрій Сидоренко, Тетяна Русецька, Ірина Хованець, Оксана Чепелик.

За участі студентки Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Ольги Якубовської.

Автор ідеї - старший науковий співробітник Інституту проблем сучасного мистецтва НАМ України, стипендіатка Fulbright Scholar Program 2011/12 у Kennan Institute, Woodrow Wilson International Center for Scholars, (Washington, DC) Наталія Мусієнко.

Куратори - молодший науковий співробітник Інституту проблем сучасного мистецтва НАМ України, художник Андрій Сидоренко, стипендіатка програми U.S. Fulbright Student 2014/15 Grace Mahoney.

Арт-менеджер - співробітник Програми імені Фулбрайта в Україні, художник Мар'ян Лунів.

Організатори виставки: Інститут проблем сучасного мистецтва НАМ УкраїниПрограма імені Фулбрайта в УкраїніКиївський офіс Інституту Кеннана Міжнародного центру підтримки науковців імені Вудро Вілсона та  Камянець-Подільська міська рада.

Проект здійснено за підтримки Посольства США в Україні.

Медіа-партнер проекту газета «Культура і життя»