Програма академiчних обмiнiв iменi Фулбрайта в Українi

16 червня 2015

Презентація книг Анатолія Русначенка «Нариси історії України»

Презентація книг Анатолія Русначенка «Нариси історії України»

Програма імені Фулбрайта в Україні, Українське Фулбрайтівське коло радо запрошують на презентацію книг Анатолія Русначенка «Нариси історії України», що відбудеться о 18:00 у вівторок, 16 червня 2015 р. в офісі Програми імені Фулбрайта в Україні (м. Київ, вул. Еспланадна, 20, кімн. 904, М «Палац Спорту»).

Анатолій Русначенко - історик, викладач, автор 10 монографій з історії України, української політичної думки, історії визвольного руху у Східній Європі. Фулбрайтівський стипендіат у Колумбійському університеті (2001-2002 роках), стажувався в Центрально-Європейському університеті. Лауреат премії імені Василя Стуса 2003 року.

«Нариси історії України» відтворюють цілісне бачення автора новітньої української історії, від початку ХХ століття, революції 1914-1923 рр., до сучасності. Погляд автора - україноцентричний, але він не оминає східно- і центрально-європейської перспективи. Для здійснення цієї мети дослідник послідовно використовує дві парадигми: тоталітаризму й імперії, що в тій чи іншій мірі притаманні і його попереднім викладам. У центрі уваги - український народ у його взаємовідносинах з сусідами в Україні і поза її межами в добу революцій, нової колонізації совєтською імперією і постколоніального розвитку.

Автор вказує на витоки комунізму і більшовизму в Росії і спроби перенести їх на український ґрунт, які призвели до жахливих наслідків  у вигляді російсько-українських війн, голодоморів, колективізацій і депортацій населення. Аналізується національна політика більшовиків в Україні, яка мала наслідком спочатку українізацію, а потім шалену совєтизацію населення у вигляді русифікації, з погромом інтелігенції і національної культури у період до ІІ Світової війни і після неї.

На заході буде запрезентовано перші три з п'яти частин «Нарисів історії України», присвячені виникненню та утвердженню тоталітарної системи від революції до смерті диктатора. Під час презентації буде обмежена кількість книг для придбання.

Для участі у заході просимо зареєструватись.

FAQ

Контакти

Офіс Програми імені Фулбрайта в Україні

вул. Еспланадна, 20, кімн. 904

Київ, 01001, Україна

Тел.: +380 (44) 287 07 77

Факс: +380 (44) 230 20 60

office.ukraine@iie.org