Програма академiчних обмiнiв iменi Фулбрайта в Українi

20 квітня 2016

Сергій МИРНИЙ візьме участь у публічній дискусії «Як Чорнобиль наблизив розпад СРСР? Як впливає на Україну?»

Сергій МИРНИЙ візьме участь у публічній дискусії «Як Чорнобиль наблизив розпад СРСР? Як впливає на Україну?»

УВАГА!!! ЗМІНА місця проведення лекції Сергія Мирного із серії лекцій-посвят 30-тій річниці Чорнобильської трагедії

Лектор Сергій МИРНИЙ візьме участь у публічній дискусії «Як Чорнобиль наблизив розпад СРСР? Як впливає на Україну?» 20 квітня, 18.30-20.00, що її зорганізовує Український інститут національної пам'яті у партнерстві з Програмою імені Фулбрайта в Україні у рамках VI міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал».

Місце проведення: Мистецький Арсенал, зал «Къырым» (вул. Лаврська, 10-12)

Просимо зауважити, що вхід на територію «Книжкового Арсеналу» платний. Детальна інформація тут

В обговоренні також візьмуть участь:

Оксана ЗАБУЖКО - письменниця, стипендіатка Програми імені Фулбрайта, 1993/94

Олесь ШЕВЧЕНКО - організатор  першого масштабного відзначення річниці катастрофи 1988 року

Володимир В'ЯТРОВИЧ - голова Українського інституту національної пам'яті.

Мова буде вестися про:

  • минуле та його уроки: однозначно сама аварія, реакція на неї тодішньої радянської влади, організація заходів із ліквідації наслідків трагедії вкотре проявили нелюдяну та злочинну природу комуністичної системи, а також некомпетентність її керівництва
  • про сьогодення: монстр під саркофагом досі залишається викликом, Чорнобиль - тестом на спроможність української влади належним чином виконувати свої обов'язки, адже люди, яких так чи інакше торкнулася аварія, ліквідатори чи їхні сім'ї досі становлять значну частину нашого суспільства
  • і про майбутнє: адже в питанні радіаційних катастроф наша національна пам'ять є важливим досвідом для світу, а українські інтелектуальні напрацювання - переднім краєм світової думки.

Модерує Сергій ГРОМЕНКО.

Сергій МИРНИЙ - письменник, дослідник Чорнобиля та експерт з комплексної ліквідації еко-катастроф, науковий радник «ЧОРНОБИЛЬ ТУР». Найбільш відомі його узагальнююча праця «Чорнобиль як інфо-травма» та романи: документальний «Жива сила» та художній «Чорнобильська комедія». Сергій був офіцером радіаційної розвідки в епіцентрі аварії влітку 1986 року, має дві університетські освіти («фізична хімія» та «довкілля: науки і політика»),  доповнені вивченням курсів з гуманітаристики (зокрема,  під орудою Гейдена Вайта).

Долучайтесь до обговорення!