Програма академiчних обмiнiв iменi Фулбрайта в Українi

25 квітня 2016

Презентація книги Світлани ЄРЕМЕНКО «Терикони під літаком»

Презентація книги Світлани ЄРЕМЕНКО «Терикони під літаком»

Програма імені Фулбрайта в Україні радо запрошує на презентацію книги Світлани Єременко «Терикони під літаком», що відбудеться у понеділок, 25 квітня 2016 р., о 18:00, в офісі Програми імені Фулбрайта в Україні (м. Київ, вул. Еспланадна, 20, кімн. 904, М «Палац Спорту»).

Збірка оповідань «Терикони під літаком» Світлани Єременко нещодавно здобула першу премію в конкурсі «Літературні відкриття року», яку присуджують за найкращий дебют у прозі.

До книжки Світлани Єременко увійшли твори, опубліковані протягом останніх років у журналах «Київ», «Дніпро», «Березіль», в «Українській літературній газеті», «Літературній Україні», антології сучасного українського оповідання «Похід через засніжений перевал». Її оповідання відразу були помічені критикою, і в різних виданнях з'явились розлогі рецензії на творчість письменниці. Журнал «Forbes Україна» (15 березня 2016 року) анонсував «Терикони під літаком» Світлани Єременко серед п'ятьох літературних новинок сезону, якими варто поповнити бібліотеку, поряд з новими роботами Чака Поланіка, Мішеля Уельбека, Маріо Вайгас Льйоси та Діни Рубіної.

«Нас усіх можна привітати з прибуттям до літературного цеху соціального жанру непересічної авторки», -  написав у «Дзеркалі тижня» (18 березня 2016 року) відомий літературний критик Ігор Бондар-Терещенко.

Провідною темою Світлани Єременко є проблеми людини в сучасному українському суспільстві: «Мені цікаво досліджувати людину. Цікаво зрозуміти, чому в тих чи інших ситуаціях людина вчиняє саме так, а не інакше, якими чинниками - моральними, психологічними - вона керується». Особливу увагу письменниця приділяє проблемам жінки. У її творах жінка постає ніжною й пристрасною та водночас активною і вольовою особистістю, яка вміє відстоювати свої принципи.

Оповідання Світлани Єременко захоплюють динамічним сюжетом, який тримає в напрузі, вишуканими еротичними сценами, психологізмом. Герої творів настільки життєві, що в читача мимоволі виникає асоціація із собою, своїми власними переживаннями. А зазвичай відкриті фінали оповідань змушують його, всупереч очікуваній банальній розв'язці, замислюватися над філософією буття.

«...Ніби хтось, похапцем збираючи найнеобхідніше, залишив у покинутій хаті фотоальбом. Ця хата - Донецьк. Цей фотоальбом - розмаїття доль і облич, в якому хоча б на одній зі світлин читач обов'язково впізнає себе... Історія країни - в історіях про... кохання, гідність, зраду, віру, любов до батьківщини. Загальне і загальнолюдське, що виростає з приватного й особистого. З тих маленьких трагедій і великих злетів, котрі роблять людину загартованою і непереможною», - так коротко, але влучно охарактеризувала книгу Світлани Єременко «Терикони під літаком» письменниця Ірен Роздобудько.

Світлана ЄРЕМЕНКО - журналістка, редакторка, медійний експерт, виконавчий директор Інституту демократії імені Пилипа Орлика. Закінчила факультет журналістики Київського державного університету ім. Т. Шевченка. Журналістську діяльність починала в донецькій обласній молодіжній газеті.  Була співзасновником та членом редколегії першої незалежної газети на Донеччині «Східний часопис». 1995 року стала співзасновником і головним редактором інформаційно-аналітичного журналу «Схід».  З 2005-го - головний редактор журналу «Аспекти самоврядування» Фундації «Україна - США» (м. Київ). З 2012-го - медійний експерт, керівник проекту з моніторингу регіональних ЗМІ, виконавчий директор Інституту демократії ім. Пилипа Орлика. Світлана Єременко - співзасновник Донецької обласної громадської організації журналістів «Донецький прес-клуб». З 2007-го -  керівник Національного прес-клубу реформ (м. Київ). Серед професійних уподобань - мистецтво, зокрема живопис. Роботи на цю тему друкували в художніх журналах «Музейний провулок», «Образотворче мистецтво», «Артанія». Підготувала серію матеріалів про митців на Радіо Свобода. Авторка книги «Живопис як молитва» про Олега Мінька - унікального українського живописця.

Для участі у заході просимо зареєструватись.