Програма академiчних обмiнiв iменi Фулбрайта в Українi

21 квітня 2016

Олександр ГРЯЗНОВ: Вільям Шекспір у сучасному звучанні: перекладацькі виклики і здобутки

Запрошуємо Вас на чергове засідання перекладацького семінару, що відбудеться у четвер, 21 квітня 2016 року, о 18.30, в офісі Програми імені Фулбрайта (Київ, вул. Еспланадна, 20, офіс 904, М «Палац спорту»)

Тема: Вільям Шекспір у сучасному звучанні: перекладацькі виклики і здобутки

Коло питань:

  • Вільям Шекспір у новому звучанні
  • Переклад драматичних творів: сценічність понад усе
  • Переклад сонетів - виклик для перекладача.

Олександр Андрійович ГРЯЗНОВ - український поет і перекладач, член Національної спілки письменників України. Закінчив геодезичний факультет Львівського політехнічного інституту з дипломом астрономо-геодезиста. З 1995 року почав активну перекладацьку діяльність. У 2006 році видав книжку «Українське звучання чужої поезії», яка містила переклади дев'яти поем і ста одинадцяти віршів російських та англійських поетів. У 2007 році вийшла друком книга «Драматичні твори Д.Байрона та О.Пушкіна», до якої ввійшли байронівські поеми «Каїн» і «Манфред», а також пушкінські «Маленькі трагедії», «Борис Годунов» і «Русалка». Наприкінці 2008 року було видано двотомник «Трагедії та хроніки» В.Шекспіра, до якого ввійшли трагедії «Гамлет», «Отелло», «Макбет» і «Король Лір» та хроніка «Король Генріх четвертий» у двох частинах. За останні роки переклав ще вісім творів Шекспіра: «Юлій Цезар», «Антоній і Клеопатра», «Річард ІІ», «Річард ІІІ», «Король Джон», «Дванадцята ніч», «Багато галасу з нічого» і «Венеціанський купець», а також цілу низку сонетів.

Керівник семінару - Тетяна  Некряч, перекладач, доцент кафедри теорії та практики перекладу Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, PhD, випускник Програми імені Фулбрайта.

Для участі просимо зареєструватись.

FAQ

Контакти

Офіс Програми імені Фулбрайта в Україні

вул. Еспланадна, 20, кімн. 904

Київ, 01001, Україна

Тел.: +380 (44) 287 07 77

Факс: +380 (44) 230 20 60

office.ukraine@iie.org