Програма академiчних обмiнiв iменi Фулбрайта в Українi

17 травня 2016

Анатолій Русначенко «Нариси новітньої історії України»

Анатолій Русначенко «Нариси новітньої історії України»

Програма імені Фулбрайта в Україні радо запрошує на презентацію монографії Анатолія Русначенка «Нариси новітньої історії України», що відбудеться у вівторок, 17 травня, о 18:00, в офісі Програми імені Фулбрайта в Україні (м. Київ, вул. Еспланадна, 20, кімн. 904, М «Палац Спорту»).

«Нариси новітньої історії України» відтворюють цілісне бачення автора новітньої української історії, від початку ХХ століття, революції 1914-1923 рр., до сучасності. Погляд автора - україноцентричний, але він не оминає східно- і центрально-європейської перспективи. Для здійснення цієї мети дослідник послідовно використовує дві парадигми: тоталітаризму й імперії, що в тій чи іншій мірі притаманні і його попереднім викладам. У центрі уваги - український народ у його взаємовідносинах з сусідами в Україні і поза її межами в добу революцій, нової колонізації совєтською імперією і постколоніального розвитку.

Автор вказує на витоки комунізму і більшовизму в Росії і спроби перенести їх на український ґрунт, які призвели до жахливих наслідків  у вигляді російсько-українських війн, голодоморів, колективізацій і депортацій населення. Аналізується національна політика більшовиків в Україні, яка мала наслідком спочатку українізацію, а потім шалену совєтизацію населення у вигляді русифікації, з погромом інтелігенції і національної культури у період до ІІ Світової війни і після неї.

Анатолій Русначенко - історик, доктор історичних наук, викладач, автор 10 монографій з історії України, української політичної думки, історії визвольного руху у Східній Європі. Фулбрайтівський стипендіат у Колумбійському університеті (2001-2002 роках), стажувався в Центрально-Європейському університеті. Лауреат премії імені Василя Стуса 2003 року.

Під час презентації буде обмежена кількість книг для придбання.

Для участі у заході просимо зареєструватись.