Програма академiчних обмiнiв iменi Фулбрайта в Українi

1 червня 2016

Відкриття благодійної виставки «МИСТЕЦТВО, ЩО РЯТУЄ ЖИТТЯ»

Відкриття благодійної виставки «МИСТЕЦТВО, ЩО РЯТУЄ ЖИТТЯ»

Програма імені Фулбрайта в Україні запрошує на відкриття благодійної виставки «МИСТЕЦТВО, ЩО РЯТУЄ ЖИТТЯ», що відбудеться у середу, 1 червня 2016 року о 18.00 у виставковій залі Офісу Програми імені Фулбрайта (вул. Еспланадна, 20, офіс 904, Київ. М. «Палац спорту»).

Виставка «МИСТЕЦТВО, ЩО РЯТУЄ ЖИТТЯ» включає проект Софії Атлантової та Олександра Клименка «ІКОНИ НА ЯЩИКАХ З-ПІД НАБОЇВ» та світлини про діяльність Першого добровольчого мобільного шпиталю імені Миколи Пирогова.

Виставка працюватиме з 1.06. до 13.06.2016, щодня з 10:00 до 17:00, окрім вихідних та святкових днів.

Дивним чином пройшовши крізь пекло війни - більшість дощок привезені саме з фронту, - фрагменти ящиків повернулися у мирне життя іконами, з яких в нас вдивляються очі Спасителя, Богоматері та святих, пробуджуючи найцінніший дар людської душі - милосердя.

Виставка носить глибоко символічний характер: перетворення смерті (набої, міни, снаряди, які зберігалися в ящиках) через мистецтво (ікони та артоб'єкти) на життя (медицина, що рятує та зцілює).

Кошти, отримані від продажу ікон, ідуть на потреби Першого добровольчого мобільного шпиталю імені Миколи Пирогова, який вже понад рік надає допомогу військовим та цивільним у зоні проведення АТО.

____________

ІКОНИ НА ЯЩИКАХ З-ПІД НАБОЇВ (проект Софії Атлантової та Олександра Клименка)

Війна немилосердна. Вона традиційно приносить з собою сльози, руйнування та смерть. Водночас ніде і ніколи життя і смерть не бувають настільки близькі і настільки переплетені, як на фронті. Фронт - не тільки лінія зіткнення протиборчих сторін. Це - межа світів, що виявляє справжню сутність людей, подій та речей.

Зазвичай, ікона пишеться на дошці, аналогічній дошкам-покришкам від ящиків до набоїв, снарядів, гранат. Однак, за своєю суттю вони є антиномічними. Якщо іконні дошки несуть на собі життя, то ящики із набоями - у собі смерть. Якщо ікона свідчить про перемогу життя над смертю, то ящики від боєприпасів, навпаки - є атрибутом смерті, більш промовистим, аніж традиційна символи - череп, коса тощо.

Дивним чином пройшовши крізь пекло війни (адже більшість дощок привезені саме з фронту), фрагменти ящиків повернулися у мирне життя іконами, з яких в нас вдивляються очі Спасителя, Богоматері та святих, пробуджуючи найцінніший дар людської душі - милосердя.

Виставка носить глибоко символічний характер: перетворення смерті (набої, міни, снаряди, які зберігалися в ящиках) через мистецтво (ікони та артоб'єкти) на життя (медицина, що рятує та зцілює).

Кошти, отримані від продажу ікон, ідуть на потреби Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова, який вже понад рік надає допомогу військовим та цивільним у зоні проведення АТО.

Благодійний проект, що напровесні минулого року стартував у стінах Верховної Ради України, знову повертається в кулуари українського парламенту. За рік мистецька виставка  експонувалася у  Європарламенті, Литовському Сеймі, Софії Київській, Національному музеї українського народного декоративного мистецтва на території Києво-Печерської Лаври, у таких містах, як Гаага, Антверпен, Берлін, Франкфурт-на-Майні, Мюнхен, Ганновер, Лейпциг, Бонн, Варшава, Люблін, Прага, Катанія (Сицилія), Відень, Рим, Львів, Луцьк, Маріуполь, Дніпропетровськ, Дніпродзержинськ, а також на 25 міжнародному форумі у Криниці та 8 Безпековому форумі у Києві.

Гасло благодійного проекту: "Придбай ікону - підтримай Перший добровольчий мобільний шпиталь ім. Миколи Пирогова - врятуй життя!»

Докладніше про про діяльність шпиталю - http://medbat.org.ua або зателефонувавши за номерами: 050 5916507, 067 6982973

____________

ПЕРШИЙ ДОБРОВОЛЬЧИЙ МОБІЛЬНИЙ ШПИТАЛЬ ім. МИКОЛИ ПИРОГОВА

Перший добровольчий мобільний шпиталь (ПДМШ) ім. Миколи Пирогова є на сьогодні наймасштабнішим недержавним проектом із залучення цивільних медиків до надання якісної медичної допомоги військовослужбовцям, працівникам правоохоронних органів та цивільному населенню в зоні проведення Антитерористичної операції (АТО) в окремих районах Донецької та Луганської областей.

Шпиталь працює на підставі Меморандуму між Міністерством охорони здоров'я України, Міністерством оборони України, Генеральним штабом Збройних сил України та Благодійним фондом «ПДМШ ім. Миколи Пирогова».

Лікарі та допоміжний персонал ПДМШ діє в зоні конфлікту з унікальним статусом мобільного загону медицини катастроф, а отже на сьогодні це єдиний медичний волонтерський проект, що працює в зоні проведення АТО цілком легально відповідно до вимог українського законодавства.

За період безперервної роботи ПДМШ ім. Миколи Пирогова в зоні проведення АТО, нами було надано вчасну та висококваліфіковану медичну допомогу близько 5000 пацієнтам. Впродовж 2014-2016 років шпиталь працював у Донецькій та Луганській областях у містах Бахмут (колишній Артемівськ), Попасна, Золоте, Дзержинськ, Троїцьке, Луганське та Часів Яр.

Свою місію на сході України ПДМШ ім. Миколи Пирогова розпочав у грудні 2014 року в м. Курахове Донецької області. У лютому 2015 року тривали найбільш трагічні бої за Дебальцеве. З огляду на різке збільшення кількості поранених керівництво військово-медичного департаменту Міноборони звернулось до ПДМШ ім. Миколи Пирогова з проханням передислокуватися в сектор «С» та допомогти військовим медикам. 9 лютого 2015 року друга ротація ПДМШ ім. Миколи Пирогова вирушила на Схід, а вже 11 лютого наші медики почали працювати в Центральній районній лікарні м. Бахмут (колишній Артемівськ).

Відтоді лікарі ПДМШ ім. Миколи Пирогова надали допомогу більш як 5 тисячам пацієнтів в районах проведення АТО. Впродовж року ми працювали в Курахове, Бахмуті, Попасній, Часовому Яру, Золотому, Карлівці, Троїцькому та Луганському.

Шістдесят шість зі 165 добровольців ПДМШ, що впродовж останнього року працювали в зоні проведення АТО, отримали статус учасника бойових дій.

Восени 2015 року ПДМШ поширив свою діяльність на мирні регіони України, здійснивши безпрецедентний кардіоскриніг мешканців Хмельниччини, що охопив 22 433 особи, що проживають у 565 населених пунктах.

Ми віримо, що наш досвід сполучення ентузіазму і гнучкості волонтерського руху з системністю та стратегічністю державних підходів перетворює ПДМШ ім. Миколи Пирогова на унікальний проект, який закладає підвалини майбутньої доступної та високоефективної мобільної медицини в Україні.

Більше інформації про шпиталь - на офіційному сайті http://medbat.org.ua

 

 

FAQ

Контакти

Офіс Програми імені Фулбрайта в Україні

вул. Еспланадна, 20, кімн. 904

Київ, 01001, Україна

Тел.: +380 (44) 287 07 77

Факс: +380 (44) 230 20 60

office.ukraine@iie.org