Програма академiчних обмiнiв iменi Фулбрайта в Українi

7 червня 2016

Прогнозування вільного ринку (Forecasting of free market - is it possible)

Програма імені Фулбрайта в Україні радо запрошує вас долучитися до дискусії «Прогнозування вільного  ринку (Forecasting of free market - is it possible)» за участі заступника Міністра економіки у відставці Володимира Рябошлика, що відбудеться у вівторок, 7 червня 2016, о 18:00, в офісі Програми імені Фулбрайта в Україні (м. Київ, вул. Еспланадна, 20, кімн. 904, М «Палац Спорту»).

Мова буде вестися про:

  • «Не буду дивиться, нехай козириться» - ринок все скаже сам. Прогнозувати куди він вивезе і не потрібно, і неможливо!?  І це при тому, що навіть найліберальнішим країнам це вкрай потрібно, але їх проблема у тому, що світова наука досі не дає задовільних відповідей. А щодо криз та інших поворотних точок, то тут світ теж схиляється до неможливості їх передбачення (так званий Чорний лебідь непрогнозованості).
  • Ключем до вірного прогнозування є вірне розуміння економічного розвитку. Помилковість пануючих теорій економічного зростання і конкурентна альтернатива. Успішний тест на реальній економіці.
  • Від прогнозування до індикативного планування. Виявлення ситуацій неспроможності ринку і ефективне втручання. Прогнозування структури споживання  - обчислення почуття добробуту (calculus of human happiness). Врахування суттєвої неоднорідності економіки як фактор суттєвого підвищення точності прогнозування.
  • Для світу, запропонований підхід дає можливість передбачити підводні камені Четвертої Індустріальної Революції. Для України це також і інструмент кількісної конкретизації Інноваційно-інвестиційної моделі розвитку, обґрунтування аналогу плану Маршалла, тощо.

Мови дискусії: українська, англійська.

У рамках дискусії Володимир Рябошлик представить свою книгу «Crisis And Embodied Innovations» (Криза і матеріальні інновації), нещодавно опубліковану всесвітнім видавництвом Palgrave Macmillan. Остаточно доведено парадоксальну гіпотезу, що нові технології втілені у нових машинах і обладнанні теж можуть спричиняти тимчасові економічні спади. Запропонований метод явного відображення технологічних стрибків EReTL (мethod of Explicit Reflection of Technological Leaps) суттєво доповнює однобоке бачення причин останньої глобальної кризи лише у нематеріальних, фінансових інноваціях, і перевертає  чиннико-наслідкові зв'язки. Кризи є невідворотними, але глибина спаду є керованою. Для рішення такої начебто вузької задачі, також прийшлося перевернути майже всю економічну теорію і прийти до цілісного розуміння як працює економіка. Крім теорії економічного зростання, також атаковані: загальна рівновага; парадигма попиту-пропозиції; первинне нагромадження капіталу; розуміння ринку акцій; кейнсіанство; бізнес цикл; шоко-манія; демандо-манія; тощо.

Володимир РЯБОШЛИК - встиг побувати дослідником, викладачем, службовцем і публіцистом. Після Помаранчевої Революції був заступником Міністра економіки. З групою українських економістів пройшов курс навчання у США. Кандидат економічних наук з економічної кібернетики. Член редколегії журналу «Економіст». Автор трьох книжок. Прагне запровадити у діяльність влади свою оригінальну версію як розуміти і прогнозувати наслідки технічного прогресу, економічне зростання і кризи. Доповідав у Токіо, Брюсселі, Відні, Люцерні, Граці і Парижі.

 

Для участі у заході просимо зареєструватись.