Програма академiчних обмiнiв iменi Фулбрайта в Українi

16 вересня 2016

Дискусія «Державне самоутвердження України: здобутки і втрати, шанси й загрози, уявні й реальні»

Дискусія «Державне самоутвердження України: здобутки і втрати, шанси й загрози, уявні й реальні»

Програма імені Фулбрайта в Україні запрошує на дискусію «Державне самоутвердження України: здобутки і втрати, шанси й загрози, уявні й реальні», що відбудеться у п’ятницю, 16 вересня, 15:00 - 17:00, у  читальному залі періодики Наукової бібліотеки Львівського Національного університету імені Івана Франка за адресою: вул. Драгоманова, 17, Львів.

Самий факт незалежності України — це величезний здобуток. Але яка ця незалежна Україна? Вона вочевидь не така, про яку мріялося, не така, про яку думали наші попередники  і про яку думають сучасники. Та мрії в історії – це орієнтир, мета, стимул до творення. І тут багато що залежить від нас самих, треба тільки навчитися жити Україною, мислити Україною й шукати шляхи України у світ.

Мова буде вестися:

- про національну політичну еліту й інтелектуальний потенціал суспільства
- про історію незавершеної війни: про ще-не зниклі загрози, які вкорінені в українське недалеке минуле; небезпеки, які не були побачені й усвідомлені нашими політичними діячами на початку незалежності України; про вивільнення українського суспільства з випарів радянського тоталітаризму/психологічне розрадянення; про непросте висвячення в європейці
- про завтра, яким воно буде; про принципи, що за ними має відбуватися будівництво у незалежній Україні; про «режим» із людським обличчям; шляхи України у світ.

Учасники дискусії:

Олена БЕТЛІЙ – кандидат історичних наук, старший викладач кафедри історії НаУКМА та аналітик Інституту зовнішньої політики. Дослідник українсько-польських відносин, дискурсивних практик європейського простору, політики ідентичностей у контексті євроінтеграційних процесів, зовнішньої та безпекової політики України та країн Центрально-Східної Європи. Пише книжку про Київ часів Першої світової війни. Викладає курси: міські студії, ментальні мапи європейського простору та історію країн ЦСЄ 1989-2007 рр. Стипендіат Програми імені Фулбрайта 2005-2006 в University of Illinois (Urbana-Champaign, IL).

Марта КОЛОМИЄЦЬ – журналіст, директор Програми імені Фулбрайта в Україні. Член Правління Українського жіночого фонду, Благодійного фонду «Приятелі дітей» (Чикаго-Київ) та Комітету міст-побратимів Чикаго-Київ.
Народилася в Чикаго. Справжня слава прийшла до Марти Коломиєць у 1987 році, коли співробітники КДБ вилучили на кордоні у молодої журналістки магнітну стрічку з голосами недавніх політв'язнів В'ячеслава Чорновола та Михайла Гориня. Стаття «Інтерв'ю з-під поли» вийшла в радянській пресі з прокльонами в бік «антирадянщиків» і «американської шпигунки Коломиєць».
Марта Коломиєць була першим американським кореспондентом, акредитованим в Україні напередодні розпаду Радянського Союзу у січні 1991 року. Працювала у «The Ukrainian Weekly», інформаційному агентстві «Associated Press», журналі «Newsweek». Очолювала Українську освітню програму ринкових реформ (1999-2002), антикорупційну програму USAID «Партнерство за прозоре суспільство» (2002 -2004), програму «Партнерство громад» Фундації «Україна-США» (2004-2007) та Національний інститут демократії України (2007-2009). Працювала директором програм і комунікацій Української Католицької Освітньої Фундації (2010-2012, Чикаго, США).

Анатолій РУСНАЧЕНКО – історик, доктор історичних наук, викладач, автор 10 монографій з історії України, української політичної думки, історії визвольного руху у Східній Європі. Нещодавно побачила світ монографія у п’яти книгах «Нариси новітньої історії України». Стипендіат Програми імені Фулбрайта 2001-2002 у Columbia University (New York, NY). Стажувався в Центрально-Європейському університеті (Будапешт, Угорщина). Лауреат премії імені Василя Стуса 2003 року.

Ірена ХАЛУПА – журналіст, медіаексперт, співробітник Атлантичної ради. Довголітній співробітник (упродовж 23 років) й екс-директор Української редакції «Радіо Свобода» (Вашингтон, США). Редактор англомовного викладу проекту СтопФейк (StopFake.org). Стипендіат U.S. Fulbright Scholar Program 2015-2017; досліджує історію українських політичних в’язнів СРСР.

Данило ЯНЕВСЬКИЙ – доктор історичних наук, професор кафедри журналістики Українського Католицького Університету. Автор численних аналітичних досліджень з вузлових проблем історії України ХХ ст. З лютого 1991 р. – парламентський кореспондент журналу «Філософська та соціологічна думка». 19 серпня вийшов на свій перший Майдан (тоді – площа Жовтневої Революції) з публічним протестом проти державного перевороту та закликом до непокори ДКНС. Свідок проголошення Незалежності 24 серпня Верховною Радою УРСР. Член Геральдичної комісії, яка визначила Герб, Прапор та Гімн незалежної України.

 

FAQ

Контакти

Офіс Програми імені Фулбрайта в Україні

вул. Еспланадна, 20, кімн. 904

Київ, 01001, Україна

Тел.: +380 (44) 287 07 77

Факс: +380 (44) 230 20 60

office.ukraine@iie.org