Програма академiчних обмiнiв iменi Фулбрайта в Українi

24 лютого 2017

Презентація документального фільму "Жінки Майдану"

Презентація документального фільму "Жінки Майдану"

Програма імені Фулбрайта в Україні, Київський офіс Інституту Кеннана і МБФ "Український жіночий фонд" запрошують на презентацію документального фільму "Жінки Майдану", що відбудеться у п'ятницю, 24 лютого, о 18:00 у прес-центрі інформаційного агентства "Українські Новини" (Київ, вул. Еспланадна, 20, 1-й поверх, М "Палац спорту").

Презентація відбудеться за участі співавтора проекту Петра Дідули.

На презентації стрічки планується скайп-включення із режисером фільму, Ольгою Онишко.

Ольга Онишко: "Жінки Майдану" і "Три Історії Галичини" стали одними з перших в українській незалежній документалістиці, що мають вихід і вплив на американського, і не тільки, глядача. Обидва фільми були зроблені з ініціативи звичайних людей про звичайних людей і підтримані звичайними людьми. 
Ми (я і Петро) пройшли шлях великого професійного росту і гартування духу, аби мати змогу закінчити і донести до глядача обидва проекти, метою яких було зафіксувати історію такою, якою побачили її ми. Проекти вдалися, бо викликають емоції - як у тих, хто до того до України ніяк не був причетним, так і в тих, хто вважає, що уже все відкрив для себе".

Після фільму заплановано коротку дискусію-обговорення. Модератор - Катерина Смаглій, директор Київського офісу Інституту Кеннана, дослідниця соціального підприємництва в Інституті Кеннана при Центрі Вудро Вілсона у Вашингтоні, стипендіатка Програми ім. Фулбрайта (2012-2013).

Участь у дискусії, що планується після перегляду фільму, візьме Тамара Марценюк, кандидатка соціологічних наук, доцентка кафедри соціології Києво-Могилянської академії, викладає курси на гендерну тематику, авторка близько 80 наукових праць, низки публіцистичних статей, останні серед яких стосуються тематик: «Гендер, нація і революція: участь жінок у протестах на Євромайдані», «Невидимий батальйон»: участь жінок у військових діях в АТО.

Один із висновків її статті «Гендерна соціологія Майдану: роль жінок у протестах»: Не дивлячись на суспільні стереотипи, які часто спонукають жінок діяти відповідно до статево-рольових сценаріїв, які передусім є патріархатними, на Майдані різними жінками було утворено низку альтернативних проектів. Жінки були тими, які «робили революцію» на рівні із чоловіками, а не «допомагали» її робити. Майдан був не лише мілітарним, а містив чимало низових ініціатив, у створенні яких велику роль зіграли також і жінки. Майдан - це гетерогенний простір, у якому переплетені гендерні та національні ідентичності, у якому патріархатні гендерно-рольові сценарії зустрічаються із егалітарними.

Документальний фільм "Жінки Майдану" присвячений ролі жінок у творенні Революції Гідності, майбутніх подій в Україні. Автори фільму - Ольга Онишко і Петро Дідула - працювали над ним протягом всіх подій Майдану і після нього. Фільм постійно доповнюється новими документальними історіями про жінок. У продовження документального фільму започатковано інтернет-проект "Ms. Майдан".

Фільм був номінантом на фестивалях Woodstock Film Festival, Culver City Film Festival, планується показ на Richmond International Film Festival, Fort Myers Film Festival, у рамках заходів за права жінок у США у березні із закликом "In Solidarity We Stand".

Ольга ОНИШКО -  журналістка, громадська активістка, режисерка і продюсерка. Родом з Галичини, від 2002 року мешкає у США. Продюсер і режисер документального фільму "Три історії Галичини" (2010).

Петро ДІДУЛА -  журналіст, оператор, фотограф. Випускник факультету журналістики Львівського державного університету ім. І. Франка (1993) та філософсько-богословського факультету Українського Католицького Університету (1999). Учасник низки міжнародних фотовиставок, режисер та оператор. Працює в Українському Католицькому Університеті.

"Від 2012 року ми (Оля Онишко та Петро Дідула) розмірковували над можливістю зняти документальний фільм про жінок у визвольному русі і в житті Церкви. Гарний досвід спільної праці над фільмом "Три історії Галичини" спонукав до подальшої праці. Тому Майдан для нас став справжнім провидінням. Від перших днів Революції Гідності у нас не було сумніву, що і кого знімати. Крім того, жінок знімати на відеокамеру було значно простіше. Вони не ховали своїх облич, зазвичай легко погоджувалися на інтерв'ю і усміхались навіть тоді, коли насувалася небезпека, розмірковували про насущне з легкістю і не без емоцій".

Для участі в заході просимо зареєструватися.