Програма академiчних обмiнiв iменi Фулбрайта в Українi

11 травня 2017

Юрій Шевчук прочитає лекцію про мовну політику в Україні

Увага! Змінено місце проведення лекції!
Прес-центр інформаційного агентства «Українські Новини», Київ, вул. Еспланадна, 20, 1-й поверх, М «Палац спорту»

Програма імені Фулбрайта в Україні радо запрошує на лекцію викладача української мови в Колумбійському університеті Юрія Шевчука «Мовна політика в Україні після Революції гідності», що відбудеться у четвер, 11 травня 2017 р., о 18:00, в офісі Програми імені Фулбрайта в Україні (м. Київ, вул. Еспланадна, 20, кімн. 904, М «Палац Спорту»).

Юрій Шевчук - лектор української мови в Колумбійському університеті, Нью-Йорк, США. Автор популярного в Північній Америці підручника для студентів університетів і самоуків «Українська для початківців», видавництво «Гіпокріні Букс», Нью-Йорк, 2016 (третє видання). Засновник і директор Українського кіноклубу Колумбійського університету, єдиного постійного форуму українського національного кінематографа поза межами України (з жовтня 2004 p.). Активно популяризує український фільм у Північній Америці та Західній Європі. Член Наукового товариства імені Шевченка (США), директор філологічної секції, член Української Вільної Академії Наук (США), член Національної спілки кінематографістів України.

Працював кореспондентом Радіо «Свобода» у Нью-Йорку (1994-1999).

Перекладач, серед його опублікованих перекладів - Джордж Орвел «Ферма тварин» (1989), Орест Субтельний «Історія України» (1991).

Пише і виступає публічно на теми мовної ситуації в Україні, української культури, кінематографу та ідентичності. Читав гостьові лекції в університетах США - Гарвард, Єйл, Стенфорд, Канади - Торонтському та Маꥳльському, Іспанії -  Ґранадському університеті, Італії - Міланському,  Римському «Ла Сап'єнца»  й  Неапольському університеті Федерика II, Німеччини - Ґрайсвальдському університеті та інших.

Після лекції запрошуємо продовжити спілкування за келихом вина.

Зареєструватися на лекцію можна тут