Програма академiчних обмiнiв iменi Фулбрайта в Українi

20 листопада 2017

Майстер-клас Ніка Джексона (США) і Жені Перуцької (Україна) "Створення журналістських коміксів"

У понеділок, 20 листопада, о 18:30 запрошуємо вас на майстер-клас Ніка Джексона (США) і Жені Перуцької (Україна) "Створення журналістських коміксів".

Місце проведення: Виставкова зала офісу Програми імені Фулбрайта, вул. Еспланадна, 20, кімн. 904, М «Палац Спорту».

Реєстрація на подію: https://docs.google.com/.../1FAIpQLSeXdFDMugNLwwxau6.../viewform

Художники Нік Джексон (США) і Женя Перуцька (Україна) розкажуть про свій проект і те, як збирали матеріали для книги журналістських коміксів, присвячених Євромайдану.
Упродовж декількох місяців Нік і Женя опитували учасників та свідків революційної зими 2013-2014 року з обох боків протистояння. Демократично налаштовані студенти, кримськотатарські активісти, радикали, учасники анти-Майдану - погляди та життєві історії цих героїв є помітно різними.
Під час семінару Нік і Женя розкажуть про свої творчі шукання, поділяться уривками з декількох записаних ними інтерв'ю. На завершення учасники майстер-класу спробують, з олівцями та фломастерами в руках, перетворити усні історії на низку візуальних образів, створивши власний комікс. Вміння малювати не вимагається, головними тут є вільна уява і відкритий розум.

Ніколас Джексон NIck Jackson - фулбрайтівський стипендіат програми U.S. Students Program 2016-17. Випускник School of the Art Institute of Chicago, отримав ступінь бакалавра з образотворчого мистецтва Школи мистецтв Чиказького інституту (B.F.A. in Fine Arts). Подорожі до Україні передувало його навчання у Burren College of Art в Ірландіі та L'université Paris-Sorbonne у Франції.
У 2013 році Нік вперше побував в Україні як волонтер Корпусу Миру. У березні 2017 він повернувся вже як фулбрайтівський стипендіат і працює над проектом «Visions of Protest: Personal Histories of the EuroMaidan Protests». Ніколас бере участь у мистецьких проектах, розповідаючи історії своїх героїв. У вересні 2017 року він представив свій проект «Герої та антигерої Мадану» на фестивалі сучасного мистецтва GogolFest 2017.

Женя Перуцька - фотограф, репортер. Основні зацікавлення - ручний друк, дизайн плакату, малювання, переклади з англійської і вивчення японської.
З Ніком вони знайомі з часів його першої подорожі в Україну як волонтера Корпусу Миру. Він зайшов у невеликий магазинчик із дивовижами, яким Женя тоді займалася. Звернув увагу на речі, які зазвичай найменше помічали відвідувачі. Женя познайомила його з американкою, яка саме тоді жила в українському селі, малювала і знімала кіно. Нік пізніше говорив, що це знайомство помітно вплинуло на нього. Приїхавши вдруге, він знову зустрівся з Женєю, запропонувавши їй цього разу роботу над спільним проектом «Герої та антигерої Майдану». У цьому проекті Женя допомагала йому долати мовний бар'єр, перекладала, допомагала з підготовкою до інтерв'ю та пошуком ідей.