Програма академiчних обмiнiв iменi Фулбрайта в Українi

15 грудня 2017

Презентація монографії "Нелінійні системи реакції-дифузії: умовна симетрія, точні розв`язки та їхні застосування у біології" Роман Черніга та Василь Давидович

Нещодавно міжнародна видавнича компанія «Springer», що є однією з найвідоміших у світі, видала  монографію "Нелінійні системи реакції-дифузії:  умовна симетрія, точні розв`язки та їхні застосування у біології".

З цієї нагоди Програма імені Фулбрайта в Україні радо запрошує усіх бажаючих на презентацію монографії "Нелінійні системи реакції-дифузії:  умовна симетрія, точні розв`язки та їхні застосування у біології", що відбудеться у п'ятницю, 15 грудня 2017 р., о 16.00, в офісі Програми імені Фулбрайта в Україні (м. Київ, вул. Еспланадна, 20, кімн. 904, метро «Палац Спорту»). Презентацію проводитимуть автори монографії: професор  Роман Черніга та Василь Давидович, кандидат фізико-математичних наук.

Під час презентації у вас буде можливість дізнатися більше про особливості підготовки книжок для  наукових видавництв на Заході; історію та мотиви написання монографії. До вашої уваги буде представлено біологічну інтерпретацію окремих результатів та короткий виклад суті монографії у термінах, зрозумілих слухачам з вищою фізико-математичною  або технічною освітою. Після презентації автори зможуть відповісти на запитання.

Коротка біографічна довідка про авторів монографії:

Роман Черніга з відзнакою  закінчив механіко-математичний факультет Київського національного університету  імені Тараса Шевченка у 1981 р.; захистив дисертацію  на здобуття наукового ступеня кандидата наук у 1987 р. та докторську у 2003 р.  в Інституті математики НАН України. У 2012 році було присвоєно звання професора.

Почав свою наукову кар'єру в Інституті технічної теплофізики НАН України, де отримав значний досвід проведення прикладних наукових  досліджень, включно з експериментальними роботами в шахтах Донбасу. З   1992 р. працює   в Інституті математики НАН України, а з 2003 р. проф. Черніга - провідний науковий співробітник Інституту. Має тривалий досвід викладання математичних дисциплін  для студентів, зокрема у Національному університеті «Києво-Могилянська академія», де працював на посаді професора у  2010-2014 рр.. Декілька років працював  на наукових  посадах за кордоном та викладав, зокрема у Франції та Великобританії.

Його широкі наукові інтереси включають як  розвиток та створення  методів для точного  розв'язання нелінійних математичних задач, так і застосування цих   методів для дослідження  нелінійних моделей, які виникають у фізиці, біології та техніці. За результатами досліджень опублікував понад 100 наукових статей, з яких понад 50 у міжнародних наукових виданнях, опублікованих  у  Великобританії,  США, Німеччині, Швейцарії, Польщі тощо.

Проф. Черніга є членом редколегії міжнародного журналу «Symmetry» з 2015 р.  та членом Наукового комітету Національної ради з питань науки і технологій України з 2017 р.

Василь Давидович з відзнакою  закінчив  Волинський національний університет  імені Лесі Українки  у 2009 році; захистив дисертацію  на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук зі спеціальності "Системи рівнянь реакції-дифузії: умовні симетрії, точні розв'язки та їх властивості" у 2014 р. в Інституті математики НАНУ.  З  2012 року  працює   в Інституті математики НАН України на посаді молодшого наукового співробітника. Його головні  наукові інтереси сфокусовані на дослідженнях нелінійних систем типу реакції-дифузії, зокрема тих, що зустрічаються у математичній біології. Методами базованими на симетріях Лі та умовних симетріях. Є автором та співавтором  десяти наукових робіт,  п'ять  з яких опубліковані у міжнародних наукових журналах з високими імпакт-факторами.

Після лекції запрошуємо продовжити спілкування за філіжанкою чаю/кави та солодким.