Програма академiчних обмiнiв iменi Фулбрайта в Українi

26 лютого 2018

Микола РЯБЧУК: "Залежність від шляху і коридор можливостей"

Програма ім. Фулбрайта в Україні та Київський офіс Інституту Кеннана запрошують на лекцію-дискусію за участі Миколи РЯБЧУКА: "Залежність від шляху і коридор можливостей. Чи має шанс Україна вирватися з патримоніальної парадигми?", що відбудеться 26 лютого 2018 року о 18.00 (Київ, вул. Еспланадна, 20, офіс 904)

Україна за роки незалежності витворила глибоко закорінену й широко розгалужену систему патрон-клієнтелістських взаємин, котра заступає собою формальні інституції й унеможливлює їх ефективне функціонування. Поки що ані дві революції, ані війна, ані зусилля українського та міжнародного громадянських суспільств не змогли зруйнувати цієї системи, оскільки вона - не лише витвір захланних і безвідповідальних олігархічних "еліт", а й відображення загального стану українського суспільства, його політичної культури, цінностей, настанов та наявного в ньому чи, радше, відсутнього соціального капіталу. Як показує досвід більшості країн третього світу, змінити парадигму негативного розвитку надзвичайно важко, а все ж часами можливо. Як саме?

Микола Рябчук - старший науковий працівник відділу етнополітології Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України. Досліджує посткомуністичні трансформації у Східній Європі, проблеми національної ідентичності, націоналізму, українсько-польських та українсько-російських взаємин. Президент Українського ПЕН-клубу, голова журі премії ім. Юрія Шевельова за найкращу есеїстику. Фулбрайтівський стипендіат 1994-1996 та 2016 років, випускник дослідницьких програм Інституту Кеннана.

Модератор: Катерина Смаглій - директорка Київського офісу Інституту Кеннана, доктор філософії в галузі історії Центральноєвропейського університету (Будапешт). Захистила дисертацію на тему "Від Брежнєва до Кучми: патрон-клієнтелізм та українська політична еліта між 1960-ми та 2000-ми роками." Фулбрайтівська стипендіатка 2012-2013 років, випускниця дослідницьких програм Інституту Кеннана.

Реєстрація

FAQ

Контакти

Офіс Програми імені Фулбрайта в Україні

вул. Еспланадна, 20, кімн. 904

Київ, 01001, Україна

Тел.: +380 (44) 287 07 77

Факс: +380 (44) 230 20 60

office.ukraine@iie.org