Програма академiчних обмiнiв iменi Фулбрайта в Українi

1 березня 2018

Презентація книжки-білінгви поезій Володимира Свідзінського Evasive Shadow of Life за участі авторки ідеї видання й упорядниці, літературознавця Елеонори Соловей

Презентація книжки-білінгви поезій Володимира Свідзінського Evasive Shadow of Life за участі авторки ідеї видання й упорядниці, літературознавця Елеонори Соловей.

1 березня, у четвер, о 18:00 Програма імені Фулбрайта в Україні радо запрошує Вас на презентацію книжки-білінгви поезій Володимира Свідзінського Evasive Shadow of Life за участі авторки ідеї видання й упорядниці, літературознавця Елеонори Соловей.

Презентація відбудеться у конференц-залі Офісу Програми імені Фулбрайта в Україні
вул. Еспланадна, 20, офіс  904, Київ.

Реєстрація на подію

Про подію: Брак видань-білінґвів, які належно представляли б українську літературу в англомовному світі - це, на жаль, загальновизнаний факт. Лише останнім часом таку ситуацію почали усвідомлювати та виправляти поодинокі ентузіасти. До таких належать і ті, що працювали над цим виданням: поети і  перекладачі Богдан Бойчук та Богдан Рубчак, авторка ідеї видання, літературознавець Елеонора Соловей, перекладач передмови доктор Роман Івашків, голова видавничої ради Канадського Інституту українських студій (КІУС) Марко Роберт Стех. Про те, як створювалася ця книжка розповість Елеонора Соловей.

Володимир Свідзінський, блискучий поет-модерніст, з волі лихих та прикрих обставин надто довго залишався невідомим і належно не поцінованим. Про історію цієї тривалої відсутності та непростого повернення, про збирання дивом уцілілої спадщини та про відновлення життєпису поета, про експедиції його слідами та останні знахідки також буде мова. Розповідь супроводжуватиме  демонстрація світлин.

Звучатимуть оригінали й переклади поезії Володимира Свідзінського у виконанні:
актриси Галини Стефанової;
Романа Веретельника
, літературознавця, перекладача, доктора філософії в галузі славістики (PhD), доцента кафедри літературознавства НаУКМА;
Тараса Малковича, поета, перекладача, стипендіата Програми імені Фулбрайта 2014-2015 у Columbia University, New York, NY.
Модерує Володимир Панченко, доктор філології, професор НаУКМА.

Про автора ідеї  видання й упорядника: Елеонора Соловей (Гончарик)  - доктор філології, професор, член НСПУ та Українського центру Міжнародного ПЕН-клубу, стипендіат Програми імені Фулбрайта 1997-1998  й 2004 в Українському науковому інституті Гарвардського університету. Лауреат премій імені Сергія Єфремова та імені Василя Стуса. 2008 нагороджена орденом княгині Ольги ІІІ ст. Член журі премій імені Юрія Шевельова, імені Григорія Кочура, імені Василя Стуса, а також Шевченківського Комітету. Автор п'яти монографій, а також книжки есеїв та спогадів «Притча про поетів» (Київ, 2014, 279 с.). У доробку Е. Соловей понад 100 статей у наукових журналах, збірниках, колективних монографіях - українських та зарубіжних.

 

FAQ

Контакти

Офіс Програми імені Фулбрайта в Україні

вул. Еспланадна, 20, кімн. 904

Київ, 01001, Україна

Тел.: +380 (44) 287 07 77

Факс: +380 (44) 230 20 60

office.ukraine@iie.org