Програма академiчних обмiнiв iменi Фулбрайта в Українi

13 березня 2018

Кінопоказ документального фільму «ЗАРОБІТЧАНСЬКИЙ ШЛЯХ»

Кінопоказ документального фільму  «ЗАРОБІТЧАНСЬКИЙ ШЛЯХ»

Представництво Інституту міжнародної освіти, Програма імені Фулбрайта в Україні запрошують на кінопоказ документального фільму Олени Федюк «Заробітчанський шлях», що відбудеться 13 березня 2018 р., у вівторок, о 18:30 в Артхаус-кінотеатрі «Кінопанорама» за адресою м. Київ, вул. Шота Руставелі, 19.

Кінопоказом фільму фулбрайтерки Олени Федюк Інститут міжнародної освіти, Програма імені Фулбрайта в Україні розпочинає серію показів фільмів про інклюзивність і захист прав людини.

Документальний фільм «Заробітчанський шлях» (2015) слідує за ходою чи не єдиної у світі заробітчанської прощі - 10-денного пішого паломництва із Самбора до Зарваниці, присвяченого і організованого українськими трудовими мігрантами та їхніми сім'ями. Під час ходи і спільних молитов паломники не лише отримують благодать, але і мають змогу поділитися своїм досвідом за кордоном та возз'єднатися з відчуженими за роки міграції сім'ями. Вони намагаються подолати нищівні стереотипи та почуття провини за міграцію. В умовах повної зневіри до держави церква постає хоча й суперечливим, та мало не єдиним рушієм соціального і політичного спротиву.

Фільм було знято за підтримки організації випускників Програми імені Фулбрайта.

Олена ФЕДЮК - фулбрайтівська стипендіатка 2001-2003 рр., навчалася за програмою Fulbright Graduate Student Program в University of Kansas, Lawrence, KS. Виросла в Івано-Франківську. Останні 15 років лишається вірною своєму професійному інтересові - дослідженням ґендерних міграційних потоків за кордоном. Має докторський ступінь із соціальної антропології. Фільм «Заробітчанський шлях» почала знімати у 2012 році, намагаючись подолати міждисциплінарні бар'єри та передати гумор і суперечності міграційних історій. Її фільми не про міграцію як таку, а радше про складні людські емоційні та географічні подорожі.

Після кінопоказу планується скайп-зв'язок із кінорежисеркою Оленою Федюк та дискусія-обговорення за участі:

  • Павла Кутуєва, фулбрайтівського стипендіата, соціолога, завідувача кафедри соціології КПІ імені Ігоря Сікорського;
  • Олександри Слободян, аналітикині центру CEDOS;
  • Артема Чапая, письменника.

Розмову після показу стрічки модерує журналістка і правозахисниця Ольга Веснянка (Ромське радіо, Коаліція проти дискримінації, Кампанія Повага)

Запитання до обговорення:

  • Україна у контексті глобальної міграції.
  • Чи можлива міграція без втрат громадянських і трудових прав?
  • Як держава і неурядові організації можуть підтримати своїх громадян, які живуть і працюють за кордоном?

Фільм буде демонструватися українською мовою із англійськими субтитрами. Обговорення - українською мовою.

Вхід вільний за умови реєстрації.

 

FAQ

Контакти

Офіс Програми імені Фулбрайта в Україні

вул. Еспланадна, 20, кімн. 904

Київ, 01001, Україна

Тел.: +380 (44) 287 07 77

Факс: +380 (44) 230 20 60

office.ukraine@iie.org