Програма академiчних обмiнiв iменi Фулбрайта в Українi

9 квітня 2014

Майдан дав віру в жінок

4 квітня у офісі Програми імені Фулбрайта в Україні відкрилася фотовиставка «Жінки Майдану». Організаторами виставки стали Програма iменi Фулбрайта в Українi, «Українське Фулбрайтівське коло», Український Жіночий Фонд, Жіноча сотня імені Ольги Кобилянської. Фотовиставка представляє роботи 25-ти фотографів - як професійних, так і аматорів.

ФОТО

За словами директора Програми iменi Фулбрайта Марти Коломиєць, не можна переоцінити роль жінки яку суспільстві,так і зокрема під час Майдану: «Ми бачимо в цих фотографіях радість і смуток, і тривогу, і щастя, і допомогу. Різні емоції проходять в цих фотографіях. Ця виставка, хоча є і сумні фотографії, в мені плекає велику надію, що все буде добре, все буде гаразд в Україні, і що ці жінки спричинилися до цього. Майдан дав дуже багато віри не тільки в себе, але у всіх людей навколо себе, і очевидно, віри в жінок».

За словами Наталії Карбовської, представниці Українського Жіночого Фонду, Майдан показав, що гендерні стереотипи можна зруйнувати, тому що кожна з героїнь представлених фотографій - мала свій власний Майдан.

У відкритті виставки взяли участь громадські активісти і активістки. Своїми думками поділилася представниця Жіночої Сотні Марія Берлінська: «Коли починаються виставки - тоді починається сторінка історії, тоді починаються писатися підручники, тоді починають люди згадувати, переоцінювати. Але чим ближче ми до подій, тим краще ми можемо згадати, тому що потім все забувається, викривлюється». За словами Марії, їй найбільш близькі фотографії, де жінки в бойовому процесі, передовий край, проте важливо було все: «Прийти з прапором чи просто прийти - це теж було дуже важливо».

Фотовиставка в офісі Програми імені Фулбрайта буде відкрита до 22 квітня, опісля пройде в регіонах, буде розміщена в Інтернеті, а також відкриється у США.

FAQ

Контакти

Офіс Програми імені Фулбрайта в Україні

вул. Еспланадна, 20, кімн. 904

Київ, 01001, Україна

Тел.: +380 (44) 287 07 77

Факс: +380 (44) 230 20 60

office.ukraine@iie.org