Програма академiчних обмiнiв iменi Фулбрайта в Українi

14 квітня 2014

Програма «Фулбрайт-STEP»

Проект Посольства США в Україні, Програми імені Фулбрайта та Міністерства освіти і науки України

Стипендії на навчання у провідних вищих навчальних закладах США на 2015-2016 академічний рік.

У конкурсі можуть брати участь аспіранти та студенти 3-4-го курсу бакалаврських програм або 1-го курсу магістерських програм. Кандидати повинні володіти англійською мовою на рівні достатньому для професійного спілкування в англомовному академічному середовищі.

Відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння між Посольством Сполучених Штатів Америки в Україні і Міністерством освіти і науки України учасникам американо-української освітньої програми  Fulbright-STEP буде надано десять стипендій: студентам - для навчання в американських університетах на магістерських програмах від одного до двох років, або аспірантам - на проведення наукових дисертаційних досліджень терміном  до одного року.

Міністерство освіти і науки України профінансує навчання, проживання, проїзд та інші витрати, пов'язані з навчанням в університетах США. Програма імен Фулбрайта в Україні забезпечує адміністративну підтримку впродовж конкурсного відбору та допомагає з пошуком університетів для фіналістів програми.

Конкурсний відбір здійснюватиметься за наступними напрямками:

 • Містопланування;
 • Екологія (охорона довкілля);
 • Інженерні науки;
 • Нанотехнології (нанохімія, нанофізика, наноелектроніка тощо)

Учасники програми Fulbright-STEP обиратимуться на конкурсній основі за відкритою процедурою:

До 16 травня 2014 р. - подання пакету  документів: заповнення онлайнових анкет та обов'язкових додаткових форм.

До 20 серпня 2014 р. - оцінювання анкет експертами та визначення півфіналістів.

Вересень 2014 р. - проведення відбірковим комітетом інтерв'ю та визначення фіналістів та альтернативних кандидатів.

Жовтень-листопад 2014 р. - складання фіналістами комп'ютерних тестів  TOEFL  iBT (Internet-based Test of English as a Foreign Language) та GRE General Test (Graduate Record Examination).

 • Студенти, що подаються на магістерські програми, складають обидва тести.
 • Додатковий тест зі спеціальності GRE Subject Test у жовтні 2014 р. складатимуть студенти, що подаються на нанотехнології (нанофізику,наноелектроніку): Physics Test.
 • Аспіранти складатимуть тільки один тест - TOEFL.

Жовтень - грудень 2014 р. - визначення списку американських університетів відповідно до академічних або наукових інтересів кандидатів Інститутом міжнародної освіти,США (Institute of International Education) та подання документів фіналістів до навчальних закладів США, обраних та узгоджених з Міністерством освіти і науки.

Січень - березень 2015 р. - розгляд справ претендентів приймальними комісіями вищих навчальних закладів США.

До 15 квітня 2015 р. - претендент отримує запрошення на навчання з американських університетів.

До 15 травня 2015 р. - претендент подає копію запрошення на навчання та кошторис витрат до Конкурсної комісії МОН.

До 30 травня 2015 р. - Конкурсна комісія МОН приймає рішення щодо фінансування витрат на навчання, проживання, проїзд  та інш., пов'язаних з навчанням та перебуванням претендента у США.

Червень 2015 р. - зарахування претендента на відповідну магістерську (аспірантську) програму  в американському університеті, укладання угоди про навчання.

Серпень 2015 р. - розміщення претендента у вищому навчальному закладі США.

Звертаємо увагу, що рекомендовані до участі в конкурсі особи мають бути готові до проведення додаткових відборів, згідно з вищенаведеним порядком.

Документи на конкурс та вимоги до їх оформлення:

Претендентам необхідно подати до Офісу Програми імені Фулбрайта пакет документів, до якого входять:

 • [анкета]
 • обов'язкові додаткові форми
 • три рекомендаційні листи
 • копії всіх документів про вищу освіту українською мовою, які свідчать про отриману кваліфікацію, ступінь чи звання (дипломи з додатками, сертифікати тощо)/ або копія залікової книжки для студентів , які ще не отримали диплом на момент проведення конкурсу.

Оцінювання конкурсних анкет та відбір фіналістів на програму Fulbright-STEP здійснюватиметься за тими ж критеріями, що й відбір фіналістів на програму Fulbright Graduate Student Program. Вимоги до оформлення пакету документів є однаковими.

Важливо! Щоби заявити про своє бажання брати участь у конкурсі Fulbright-STEP, претенденти повинні зазначити це в обов'язковій реєстраційній формі Student Application Cover Sheet, обираючи відповідь на запитання "Would you like to be considered for a Fulbright-STEP Program?"

Щоби вказати тип програми - навчання у магістратурі або проведення наукових досліджень, претенденти повинні зазначити це в онлайновій анкеті.  Відповідаючи на запитання Item 11 - Degree Objective ( From the drop down menu of choices please select), потрібно обрати:
Master's
- при поданні на магістерську програму ( для студентів), і Non-degree - при поданні на  дослідницьку програму ( для аспірантів).

Додаткову інформацію можна отримати у відповідальних осіб: від Міністерства освіти і науки - Храпатий Сергій (тел.: (044) 481-32-38, e-mail: khrapatiysv@ukr.net), від Офісу Програми імені Фулбрайта в Україні - Бариш Інна (тел. : (044) 287-07-77, e-mail: ibarysh@iie.org).

FAQ

Контакти

Офіс Програми імені Фулбрайта в Україні

вул. Еспланадна, 20, кімн. 904

Київ, 01001, Україна

Тел.: +380 (44) 287 07 77

Факс: +380 (44) 230 20 60

office.ukraine@iie.org