Програма академiчних обмiнiв iменi Фулбрайта в Українi

2 липня 2014

Катерина Смаглій – про результати конференції Європейської музейної ради

Катерина Смаглій – про результати конференції  Європейської музейної ради

Українське Фулбрайтівське коло щокварталу надає малі гранти на участь членів УФК у міжнародних конференціях (дорожні витрати, до 500 доларів у гривневому еквіваленті) та на видавничі, творчі та дослідницькі проекти (до 1000 доларів у гривневому еквіваленті).

Фулбрайтівська дослідниця та членкиня УФК, п. Катерина Смаглій, є національним кореспондентом Європейського музейного форуму та доцентом кафедри музеєзнавства Київського національного університету культури та мистецтв. У лютому 2014 року УФК надало їй 329 доларів на покриття дорожніх витрат для участі у щорічній міжнародній конференції Європейського музейного форуму, що проходив 14-17 травня 2014 року у Талліні.

Європейський музейний форум є міжнародною організацією зі штаб-квартирою у Парижі. Вона заснована у 1977 році за підтримки Ради Європи та популяризує музейну спадщину, поширює знання про інноваційні практики, об'єднує музейну спільноту країн-членів Ради Європи.

За результатами конференції п. Катерина Смаглій опублікувала дві статті на Українській правді-Життя та на сайті Українського центру розвитку музейної справи. Згідно статистики УЦРМС, публікацію на сайті прочитало більше 700 осіб. Зі статтями можна ознайомитися за посиланнями - http://life.pravda.com.ua/culture/2014/05/19/168868/ http://prostir.museum/ua/post/32725

Після виходу цих статей п. Тетяна Сосновська, директорка музею-квартити Павла Тичини, вирішила подати заявку на конкурс ЄМФ "Найкращий музей Європи - 2015". Для України це є дуже добрим здобутком, адже впродовж останніх двох років жоден музей України не спромігся розробити відповідний проект та, попри декларативні заяви щодо руху України до Європи, наблизитися до європейських музейних структур не словом, в ділом.

Під час конференції п. Смаглій також провела зустрічі з депутатами Парламентської Асамблеї Ради Європи та представниками  Комітету культури, науки, освіти та медіа Ради Європи, які заохотили розробити проект з розвитку музейної справи України та подати його на розгляд РЄ. Вже було проведено відповідні консультації з  послом Ради Європи п. Володимиром Рістовським, за участі  п. Наталії Мусієнко, членкині Наглядової ради УФК, та директора Національного центру культурних досліджень, пана Олександра Буценко.

Також п. Катерина планує використати матеріали конференції, що складаються з представлення кращих практик та історій успіху європейських музеїв, при розробці академічних курсів "Музеї світу" та "Інновація в музеях", які вона буде викладатив Київському університеті культури та мистецтв з наступного навчального року.

FAQ

Контакти

Офіс Програми імені Фулбрайта в Україні

вул. Еспланадна, 20, кімн. 904

Київ, 01001, Україна

Тел.: +380 (44) 287 07 77

Факс: +380 (44) 230 20 60

office.ukraine@iie.org