Програма академiчних обмiнiв iменi Фулбрайта в Українi

14 липня 2014

Від смарт-технологій - до смарт-освіти і смарт-суспільства

Від смарт-технологій - до смарт-освіти і смарт-суспільства

Українське Фулбрайтівське коло взяло участь у круглому столі на тему: «Український цифровий університет: співпраця між бізнесом та університетом».

10 липня за організації Національного університету «Києво-Могилянська академія» при підтримці Американської торгівельної палати в Україні та Міністерства освіти та науки відбувся Круглий стіл, присвячений пошуку механізмів співпраці між бізнесом та університетом і ролі в цьому новітніх технологій. У заході взяли участь представники бізнесу і освітяни, ті, хто вже впроваджує новітні технології і ті, хто тільки цікавиться цієї можливістю. «Родзинкою» заходу стала віртуальна  участь студентів і викладачів за допомогою інтерактивних технологій CISCO.

Міністр освіти Сергій Квіт у своєму виступі зазначив:  «Український інтелектуальний потенціал виявляється в тому, що ми маємо точки росту, точки прориву там, де навіть держава і не планувала цього і не мала спеціальної політики в цьому напрямі, - маю на увазі, інформаційні технології. На сьогоднішній день Україна займає четверте місце в світі по кількості і якості IT-фахівців, і сам цей факт вражає. Ми тепер повинні створити можливості, щоб IT-продукт вироблявся в Україні, кінцевий продукт, а не тільки наші фахівці працювали на аутсорсинг, щоб Україна стала центром, де виробляється сучасний інформаційний продукт».

Виконавчий директор ElibUkr (Електронна бібліотека України), Голова Правління «Українського Фулбрайтівського кола» Тетяна Ярошенко наголосила на тому, що Фулбрайтівські дослідники, яких вже налічується в Україні більше 800, готові стати агентами змін, у тому числі - у впровадженні новітніх цифрових технологій в українські університети.

Пані Тетяна звернула увагу на те, що робить університет університетом, а освіту - такою цінною: «Багато років українська освіта була позбавлена системоутворюючих елементів. Всі ми знаємо базові стовпи, на яких будується кожен університет в світі - це створення нових знань, це трансфер, або передача, цих знань через навчання і через консалтинг, це збереження цих знань через бібліотеки, видавництва і так далі. Довгий час вища освіта України була позбавлена основної складової - створення нових знань. Довгий час вища освіта була позбавлена консалтингових можливостей, для того, щоб бізнес сприймав університет не тільки як постачальників «нової робочої сили», але й як і партнерів. Сьогодні на часі це змінити».

Про зміни говорили практично всі, але ніхто не міг сказати це з більшим запалом, аніж студенти. Вони чітко висловили позицію, що хочуть вчитися і робити реальні, а не уявні, проекти, - ті проекти, які будуть втілені і результати яких вони побачать.

Практичне втілення здобутих навичок і знань - напевно, найкраща мотивація вчитися. Сподіваємося, що поступово вона сильнішатиме як в IT-спеціалістів, так і в представників інших спеціальностей.

 

 

FAQ

Контакти

Офіс Програми імені Фулбрайта в Україні

вул. Еспланадна, 20, кімн. 904

Київ, 01001, Україна

Тел.: +380 (44) 287 07 77

Факс: +380 (44) 230 20 60

office.ukraine@iie.org