Програма академiчних обмiнiв iменi Фулбрайта в Українi

2 вересня 2014

Валентина Хархун виграла нагороду імені Івана Виговського

Валентина Хархун виграла нагороду імені Івана Виговського

Валентина Хархун, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри української літератури Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, голова Наглядової ради Українського Фулбрайтівського кола здобула нагороду імені Івана Виговського.

Ця нагорода має на меті відзначення заслуг громадян України в розвитку науки, культури й суспільного життя, у розбудові громадянського суспільства в Україні. Вона започаткована у 2014 році з ініціативи Дослідницького центру Східньої Європи Варшавського університету. Нагорода встановлена чотирма найбільшими польськими університетами (Варшавським, Ягелонським, Познанським і Вроцлавським), а також прикордонними з Україною університетами (Білостоцьким, Жешувським, університетом Марії Кюрі-Склодовської та Католицьким університетом у Любліні). Щороку нагородою вшановуватиметься два українські науковці, які представляють гуманітарну та природничу царини. Першим переможцем нагороди стала Валентина Хархун.

Як переможець, пані Валентина пройде стажування в трьох польських університетах: Варшавському, Жешувському та університеті імені Марії Кюрі-Склодовської в Любліні. Завданнями стажування передбачено: три іннагураційні лекції на тему "У вінок Тарасові  Шевченкові": радянський культ Кобзаря та його пострадянські трансформації", а також курси лекцій "Політика пам'яті про комунізм і музейна комунікація", "Соцреалізм в українській літературі з постколоніальної перспективи". Наукове завдання стажування - написання розділу про музеї комунізму в Прибалтиці та Польщі до авторської монографії "Війна пам'ятей у музеях комунізму".

Вітаємо пані Валентину, бажаємо творчих успіхів і чекаємо з новими проектами на Батьківщині!