Програма академiчних обмiнiв iменi Фулбрайта в Українi

25 вересня 2014

Олександр Голозубов - про 15-ту міжнародну Бахтінську конференцію в Стокгольмі

Олександр Голозубов - про 15-ту міжнародну Бахтінську конференцію в Стокгольмі

Олександр Голозубов
Fulbright Scholar Program
Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»
Catholic University of America, Washington, DC, 2007/08

15-та міжнародна Бахтінська конференція відбулась на острові Шеппсхольмен в будівлі Королівського інституту мистецтв в центрі міста 23-27 липня 2014 р. Арт-хаусний дизайн приміщень, в яких відбувались засідання конференції, а також низка чудернацьких скульптур та інсталяцій, розташованих просто поруч з сусідньою спорудою - музеєм сучасного мистецтва, доповнювалися філософсько-естетичною та літературознавчою тематикою більшості доповідей, а також перформансом, який влаштували організатори в один із останніх днів, а саме англомовним театралізованим відтворенням захисту М.М. Бахтіним кандидатської дисертації. Без сумніву, вся аудиторія, немов на машині часу, перенеслась у ті непрості роки, коли висловлювати власні неординарні думки, неузгоджені з генеральною лінією партії, було досить небезпечно для представників творчої інтелігенції, які відрізнялись глибиною ерудиції та інтелектуальною свободою.

Сама конференція, вочевидь, виявилася неординарною, значущою подією в культурному житті Швеції і всієї міжнародної наукової спільноти. Вражає участь у заході багатьох авторитетних бахтіноведів, зокрема І. Сандомирської, К. Емерсон, А. Михайловича та інших представників різних галузь гуманітарного знання. Захід, що відбувся на балтійських берегах, на мій погляд, заслуговує статусу конгресу за тривалістю заходу та його насиченістю не тільки пленарними та секційними засіданнями, різноманітністю тематики виступів (зокрема, презентація моєї доповіді відбулась в рамках секції «Бахтін і теологія»), глибиною висловлених тез, а й культурними заходами, які «вплетені» в хід конференції. Учасникам сприяла і нетипова для шведської столиці дуже сонячна та тепла погода, яка дозволила вдосталь насолодитися мальовничими краєвидами північної Венеції.

Участь у конференції дозволила обмінятися думками з багатьма колегами із різних країн, а з деякими з них і монографічними виданнями, встановити нові контакти. За все це хотілося б висловити щиру подяку Українському Фулбрайтівському товариству та Програмі імені Фулбрайта в цілому.

FAQ

Контакти

Офіс Програми імені Фулбрайта в Україні

вул. Еспланадна, 20, кімн. 904

Київ, 01001, Україна

Тел.: +380 (44) 287 07 77

Факс: +380 (44) 230 20 60

office.ukraine@iie.org