Програма академiчних обмiнiв iменi Фулбрайта в Українi

10 листопада 2014

Зустрічі з Софійкою Зєлик 12 та 13 листопада у Миколаєві

Зустрічі з Софійкою Зєлик 12 та 13 листопада у Миколаєві

У рамках циклу «Українці світу» 12 та 13 листопада у Миколаєві відбудеться низка зустрічей з американською майстринею та писанкаркою, стипендіаткою програми US Fulbright Scholar 2014/15 - Софійкою Зєлик.

12 листопада
13:00 - Миколаївський обласний краєзнавчий музей, вул.Набережна, 29
16:00 - Миколаївська державна обласна універсальна наукова бібліотека імені О. М. Гмирьова, Центр «Вікно в Америку», вул.Московська, 9

13 листопада

14:00 - Чорноморський державний університет імені Петра Могили, вул. 68-ми Десантників, 10, ауд.11-210
16:00 - Центральна бібліотека ім М.Л.Кропивницького,  вул. Потьомкінська,143-А

Софійка Зєлик - американська майстриня, писанкарка, котра народилася в Нью Йорку та здобула вищу освіту з історії мистецтва в Нью Йоркському університеті (New York University).  Ще дитиною навчилася від своєї мами писати писанки та розписувати кераміку.  Згодом почала професійно займатися цими традиційними формами українського народного мистецтва.

Її твори презентували українське народне мистецтво у багатьох музеях та інституціях США (Metropolitan Museum of Art,  American Museum of Natural History,  Museum of Arts and Design (колишній American Craft Museum) у Нью Йорку, в Посольстві України у Сполучених Штатах Америки у Вашингтоні), Канаді, Україні та інших державах. Софійка Зєлик стала першою американкою українського походження творчість якої була виставлена в Україні  у Музеї імені Тараса Шевченка в Каневі та в Києві.  Вона є членом Спілки Народних Майстрів України.

У 1993 в Україні було опубліковано двомовну книжку про писанки " Пише Писанки Бабуня, Пише Мама, Пишу Я",  автором якої була Софійка.  Інтерв'ю із мисткинею були опубліковані в "New York Newsday","The World and I" , "The New York Daily News",  "Crain's New York Business" та численних виданнях в Україні.

Перебуваючи в Україні у рамках програми US Fulbright Scholar  Софійка Зєлик досліджує вплив народного мистецтва на творчість східно-українських митців початку ХХ століття.