Програма академiчних обмiнiв iменi Фулбрайта в Українi

11 листопада 2014

Ігор Якименко взяв участь у Міжнародному симпозіумі NRE-9 в Японії

Ігор Якименко взяв участь у Міжнародному симпозіумі NRE-9 в Японії

З 23 по 27 вересня цього року у м. Хіросакі, Японія, відбувся Міжнародний симпозіум з природної радіації NRE-9. Це був другий міжнародний форум такого рівня, що відбувся в Японії після аварії на Фукусімі, і значною мірою він був присвячений ризикам радіоактивного випромінювання для здоров'я людей. У роботі форуму взяли участь 250 науковців із більш ніж 30 країн світу. Серед них був і завідувач кафедри біохімії та екологічного контролю Національного університету харчових технологій, професор, випускник Fulbright Scholar Program, 2008-2009, Indiana University, Ігор Якименко, участь якого у симпозіумі була підтримана конкурсом малих грантів Українського Фулбрайтівського кола і Програмою академічних обмінів імені Фулбрайта.

Професор Ігор Якименко був співголовою секції «Біологічні ефекти радіації», а також презентував доповідь на тему «Оксидативні ефекти іонізуючої та неіонізуючої радіації». Ця робота була виконана у співпраці з лабораторією біофізики Інституту експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАНУ і висвітлила результати багаторічних досліджень щодо оксидативних ефектів іонізуючого випромінювання, зокрема, Чорнобильської радіації, а також неіонізуючого випромінювання (від систем мобільного зв'язку). Робота привернула належну увагу колег. Серед інших робіт секції виділялася новаторська робота професора Ю (Peter Yu) з Гонконгу щодо міжклітинної взаємодії у тваринних організмах у процесі розвитку захисної реакції у відповідь на радіаційне ураження.

Інші секції симпозіуму були присвячені епідеміологічним дослідженням ефектів радіоактивного забруднення середовища, проблемам радіоактивного забруднення середовища радоном. Окремо була виділена секція щодо наслідків аварії на атомній станції Фукусіма-1Японські дослідники були досить стримані в своїх оцінках наслідків аварії на Фукусімі для здоров'я людей і більше концентрувалися на радіодозиметричних дослідженнях. Проте вже відомо, що, на жаль, радіоактивне забруднення внаслідок аварії на Фукусіма-1 має серйозні наслідки для здоров'я місцевого населення, особливо, дітей. Упродовж останнього часу серед японських дітей забруднених регіоні суттєво зріс рівень патологій щитоподібної залози, включаючи рак щитоподібної залози. Можна провести певні аналогії щодо медико-біологічних наслідків аварії на Чорнобильській атомній станції та на Фукусіма-1.

FAQ

Контакти

Офіс Програми імені Фулбрайта в Україні

вул. Еспланадна, 20, кімн. 904

Київ, 01001, Україна

Тел.: +380 (44) 287 07 77

Факс: +380 (44) 230 20 60

office.ukraine@iie.org