Програма академiчних обмiнiв iменi Фулбрайта в Українi

20 січня 2015

Оксана Буждиган - про VIII Європейську конференцію з екологічного моделювання

Оксана Буждиган - про VIII Європейську конференцію з екологічного моделювання

Оксана Буждиган - про VIII Європейську конференцію з екологічного моделювання (ECEM-2014) і проект для вчителів сільських шкіл «Екологічна освіта та просвіта учнів загальноосвітніх шкіл», підтриманий грантом США

The European Conference on Ecological Modelling (ECEM) - це передова наукова подія в галузі екологічного моделювання в Європі, що проводиться на основі міжнародного товариства екологічного моделювання (ISEM). В 2014 році ECEM проходила у Північній Африці, щоб сприяти участі вчених і студентів з Африки, залучити більше африканських учених у світову наукову спільноту щодо екологічного моделювання. Тема VIII Європейської конференції з екологічного моделювання (ECEM-2014) - "Beyond boundaries: next generation modelling". Конференція відбулася 27-30 жовтня 2014 року в м. Марракеш, Марокко, за організації Університету Каді Аяд (Univérsité Cadi Ayyad - Morocco) і Національного інституту океанографії та експериментальної геофізики Італії (Istituto Nazionale di Oceanografia e di Geofisica Sperimentale - OGS, Italy).

На конференції було представлено близько 200 доповідей з 35 країн різних континентів.  Завдяки підтримці малих грантів для членів Українського Фулбрайтівського кола я також мала можливість виступити з доповіддю та представити результати наукової роботи на тему  «Food webs of pastoral ecosystems: complexity and size». За результатами конференції планується спеціальний випуск наукового міжнародного журналу Ecological Modelling, в якому мене запросили опублікувати статтю по доповіді.

Конференція вразила міждисциплінарним та інтегральним підходом до вирішення екологічних проблем суспільства. Доповіді були спрямовані на різноманітні методології  та прикладні аспекти для інтеграції їх в екологію з інших галузей моделювання: математичних моделей, системного аналізу, термодинаміки, комп'ютерної техніки, статистики, океанографії та ландшафтознавства. Запрошені доповідачі - визнані у міжнародному науковому співтоваристві експерти у різних сферах моделювання: клімату, макроекології, промислової екології, політичних та суспільних подій.

Крім значного наукового збагачення конференція вразила своїм культурним досвідом. Було представлено багато країн Африки з неймовірно багатою культурою і традиціями.

Організаторам вдалося створити сприятливе середовище для багатьох дискусій і розвитку спільних наукових проектів.

Я була єдиним учасником з України і відчула велику радість, що змогла представити Нашу Країну. Вельми вдячна Програмі Фулбрайта за підтримку українських вчених.

Семінари-тренінги для вчителів сільських шкіл «Екологічна освіта та просвіта учнів загальноосвітніх шкіл»

Екологічна освіта не стала окремим предметом шкільної програми в Україні. Основними причинами вчителі називають брак фінансування та недостатня освітня підготовка, а також значні навантаження шкільної програми.

Проект «Екологічна освіта та просвіта учнів загальноосвітніх шкіл» спрямовано на розвиток екологічної освіти та просвіти серед вчителів та учнів Чернівецької області. Зокрема, надаються матеріали, проводяться тренінги, у тому числі - для сільських районів. На даний момент більше 30 вчителів виявили вагоме бажання розвивати екологічну освіту в своїх школах.

Учасники здобувають орієнтири в екологічному навчанні та вихованні дітей шкільного віку, отримують навчальні матеріали, дізнаються про можливості проведення наукових експериментів, арт-проектів, рольову ігрову діяльність, екскурсії та тренінги на природі, з метою продемонструвати ресурси в сільських умовах для екоосвіти та ековиховання.

Відділ преси, освіти та культури Посольства США в Україні в 2013 та 2014 роках підтримав цей проект у рамках надання ГРАНТІВ ДЛЯ УЧАСНИКІВ ПРОГРАМ ОБМІНІВ.

Проект здобув нагороду Jürgen Mulert Memorial Award 2014 on Mutual Understanding.

Проект реалізується на базі кафедри екології та біомоніторингу Чернівецького національного університету за співпраці з управлінням освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації та з Чернівецьким обласним центром еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді (ЧОЦЕНТУМ).

Оксана Буждиган - стипендіат Fulbright Faculty Development Program, 2010-2011, University of Georgia, к.б.н., асистент кафедри екології та біомоніторингу Чернівецького національного університету.

FAQ

Контакти

Офіс Програми імені Фулбрайта в Україні

вул. Еспланадна, 20, кімн. 904

Київ, 01001, Україна

Тел.: +380 (44) 287 07 77

Факс: +380 (44) 230 20 60

office.ukraine@iie.org