Програма академiчних обмiнiв iменi Фулбрайта в Українi

20 березня 2015

Події Програми імені Фулбрайта в Ужгороді 23-25 березня 2015 року

Академічна спільнота Ужгорода долучиться до обговорення результатів наукових проектів американських фулбрайтівських стипендіатів 2014/15 й можливостей навчання, стажування,  проведення досліджень в університетах США у рамках Програми імені Фулбрайта

23-25 березня 2015 року Програма імені Фулбрайта в Україні спільно з Ужгородським національним університетом проводить семінар-презентацію результатів досліджень американських аспірантів та студентів - учасників Fulbright U.S. Student Program в Україні 2014/15 рр.

Місце проведення: 23 й 25 березня - зала засідань Вченої ради Ужгородського національного університету, площа Народна, 3; 24 березня -  читальна зала Наукової бібліотеки Ужгородського національного університету,  вул. Університетська, 14.

Дванадцять американських фулбрайтівських стипендіатів представлять студентам, аспірантам та викладачам ужгородських вишів свої наукові проекти й оприлюднять результати, яких вдалось досягти упродовж перебування в Україні у тісній співпраці з українськими дослідниками. Тематична канва семінару сфокусована навколо таких питань: Україна як питома складова європейського історичного й духовного простору (бачення Д. Донцова);  європейська політика сусідства; стан справ у військово-транспортної авіації України; профілактика епідемії ВІЛ-інфекції в Україні; фінансовий менеджмент молодих сімей; стріт-арт по-українськи; українське циркове мистецтво очима студентів й сторонніх; викладання у період невизначеності; урізноманітнення викладання англійської мови; проблеми багатомовного наукового письма в Україні; вивчення англійської в умовах глобальної співпраці; англійська як мова глобального комунікаційного процесу в галузі науки й технологій (досвід Національного гірничого університету України).

Викладачі Ужгородського національного університету виголосять доповіді, у яких йтиметься про   фінансову безпеку держави в умовах фінансової нестабільності,  регіональні та глобальні наслідки агресії Росії проти України, європейську політику комунікативної інтеграції та її вплив на вищу освіту України,  мовну актуалізацію концепту «менеджмент» в адміністративному дискурсі США, інноваційні методики викладання англійської мови.

У форматі невимушеної дискусії учасники події матимуть змогу обмінятися думками, висловити зауваги й поділитися власними науковими напрацюваннями. Окрім того, семінар слугуватиме доброю нагодою довідатись про цілі й традиції Програми імені Фулбрайта.

Учасників семінару привітають ректор Ужгородського національного університету Володимир Смоланка; проректор з науково-педагогічної роботи Мирослава Лендьел; помічник аташе з питань культури Посольства США в Україні Кетрін Хеллок; директор Програми імені Фулбрайта в Україні Марта Коломиєць.

24-25 березня 2015 року координатор програм обміну для науковців Наталія Залуцька  зустрінеться зі студентами та викладачами вишів Ужгорода, аби ознайомити з можливостями, що їх надає Програма, та обговорити умови участі у конкурсах на отримання фулбрайтівських стипендій: 24 березня, вівторок, 11.00 -  Інстиут електронної фізики НАН України (вул. Університетська, 21);  25 березня, середа,  12.00 - Карпатський університет імені Августина Волошина (вул. Гойди, 4)

25 березня 2015 р. о 13:30 відбудеться засідання Ужгородського прес-клубу (пл. Жупанатська, 15/4) за участі координатора програм обміну для науковців Наталії Залуцької й фулбрайтівських стипендіатів.  Йтиметься про роль і місце Програми імені Фулбрайта у системі міжнародної освіти; «фулбрайтівський досвід» та його використання й упровадження у стінах власних інституцій.

Серед випускників Програми імені Фулбрайта є дев'ять представників академічної та наукової спільноти Ужгорода.  Четверо американських фулбрайтівців  - фахівців із політичних наук, соціології, антропології  -  проводили дослідження й читали лекції в Ужгородському національному університеті.

У 2014/15 році зарахуванням  на Програму Fulbright Scholar-in-Residence (SIR) було відзначено  доцента кафедри фінансів і банківської справи Ужгородського національного університету  Володимира Даньківа. Володимир Даньків спрямовує свої зусилля на розширення міжнародної перспективи коледжу Umpqua Community College/UCC (Roseburg, OR), а також викладає бізнес-дисципліни студентам коледжу, проводить семінари та тренінги різного тематичного спрямування для викладачів.

З вересня 2014 року бакалавр порівняльної політології (University of Montana, Missoula, MT),  стипендіат Програми асистування викладачам англійської мови/U.S. Fulbright English Teaching Assistant Program 2014-2015 Кристіна Бломен веде практичні занаття англійської мови зі студентами відділення іноземних мов Ужгородського національного університету, що мають на меті не тільки підвищити рівень їх мовної підготовки, але й ознайомити з американською культурою; проводить семінари з академічного письма для магістрантів. Рівночасно Кристіна активно спілкується зі студентами та викладачами за межами університетських аудиторій: тематичні зустрічі, дискусійне обговорення питань, що у полі зацікавлень українців.  Така поза-університетська діяльність дає змогу американському досліднику зануритись в українське середовище, справді «побачити» Україну, а українцям -  збагатити свої занння про Сполучені Штати, й, можливо, підкорегувати попередні уявлення про них.