Програма академiчних обмiнiв iменi Фулбрайта в Українi

25 травня 2015

І.Парнікоза - про участь у науковому семінарі та тренінгу з вивчення рідкісних рослин Європи

І.Парнікоза - про участь у науковому семінарі та тренінгу з вивчення рідкісних рослин Європи

Навесні прокидається дика природа: до появи перших ніжних листків відквітовують тендітні вісники весни - першоцвіти, у затінку лісу з'являються таємничі орхідеї, а естафету вегетаційного сезону замикають деякі пізньо-квітуючі рослини, серед яких надзвичайно витривалі рослини - солероси,  айстра панонська (Tripolium pannonicum) і подорожник солелюбний (Plantago salsa), що є дуже рідкісними видами на території Європейського Союзу через зникнення характерних для них угруповань. Наразі проводиться їх вивчення в умовах Великої Британії, Польщі та України.

27-30 квітня 2015 р. відділ таксономії рослин та охорони природи Гданського університету провів спеціалізований науковий семінар з охорони рідкісних видів флори Європи. Було проведено кількаденний інструктаж з проблематики охорони видів, особливостей їх вивчення, зокрема визначення їх вікової структури, правильного відбору матеріалу для генетичних досліджень та ін. У відповідності до отриманих навичок в сезон 2015 р. будуть проведені аналогічні дослідження солеросів на півдні України та зібрані матеріали для генетичного аналізу на базі Гданського університету.

Під час семінару я налагодив контакт з групою дослідників, зацікавлених у вивченні зв'язків арктичної рослинності (архіпелагу Свальбард, який належить Норвегії) з птахами переносниками, що може давати можливість для розселення не тільки звичайним, але й рідкісним видам. Для мене вказане дослідження є цікавим шансом порівняти результати досліджень в Антарктиці із дослідженням в Арктиці, що я проводив під час фулбрайтівського стажування у 2013 р.

На прохання учасників семінару я також провів презентацію присвячену, історії походження, різноманіттю судинних рослин району української антарктичної станції «Академік Вернадський». Вона пройшла як завжди під лейтмотивом: Антарктика - це не тільки крига та кумедні пінгвіни, але й надзвичайно цікава і своєрідна рослинність. Це світ, де дерева не вищі за 10 см, а час зберігають подушки мохових рифів.

Щиро вдячний за підтримку моєї участі в заході Українському Фулбрайтівському колу.

FAQ

Контакти

Офіс Програми імені Фулбрайта в Україні

вул. Еспланадна, 20, кімн. 904

Київ, 01001, Україна

Тел.: +380 (44) 287 07 77

Факс: +380 (44) 230 20 60

office.ukraine@iie.org