Програма академiчних обмiнiв iменi Фулбрайта в Українi

6 жовтня 2015

Презентації Програми імені Фулбрайта в Житомирі

6 жовтня 2015 року в Житомирі відбудуться зустрічі  координатора програм обміну для науковців Наталії Залуцької зі студентами та викладачами вищих навчальних закладів міста.

Метою зустрічей є ознайомлення аудиторії з можливостями, що їх надає Програма, та обговорення умов участі у конкурсах на отримання фулбрайтівських стипендій. Окрім того, зустрічі слугуватимуть доброю нагодою довідатись про цілі й традиції Програми, а також пізнати історії наукових пошуків і напрацювань її учасників.

12.00 - Житомирський національний агроекологічний університет
Старий бульвар, 7, аудиторія 55
14.00 - Житомирський державний університет імені Івана Франка

вул. Велика Бердичівська, 40, 3-й поверх, ауд. 306
15.30 - Житомирський  державний технологічний університет
вул. Черняховського, 103, аудиторія 248

Серед випускників Програми імені Фулбрайта є дев'ятеро представників академічної та наукової спільноти Житомира.

Щойно завершила своє стажування у рамках Fulbright Faculty Development Program асистент кафедри соціальної та практичної психології Житомирського державного університету імені Івана Франка Інна Степанюк. Дослідниця вивчала американський досвід упровадження інклюзивної освіти в University of Wisconsin (Platteville, WI). Упродовж перебування у США їй вдалося не лише долучитися до академічної спільноти гостьового університету, ознайомитися із системою освіти США, роботою шкіл, реабілітаційних центрів, стати учасником різноманітніх освітніх заходів з питань включення людей з особливими потребами в життя громади, встановити контакти з фахівцями, але й бути запрошеним лектором в американські школи й виші. Освоєні Інною курси в американському виші «Вступ до інклюзивної освіти», «Спеціальна освіта: законодавчі аспекти та теоретичні основи», «Стратегії ефективної інклюзії», «Менеджмент дітей з особливими потребами», «Робота із сім'ями дітей з особливими потребами», «Оцінювання дітей з особливими потребами», «Розумові розлади та розлади мови» стануть основою в розробці курсів для українських студентів. Одним із важливих надбань фулбрайтівського року є досвід створення індивідуального навчального плану та розробки так званого життєвого проекту для учнів/студентів з особливими потребами, впровадження яких дослідниця планує реалізовувати в українських освітніх закладах.