Програма академiчних обмiнiв iменi Фулбрайта в Українi

25 січня 2016

Виставка «Правдиві свідчення: від Революції Гідності до сьогодення» та презентація книги «МИСТЕЦТВО МАЙДАНУ»

Виставка «Правдиві свідчення: від Революції Гідності до сьогодення» та презентація книги «МИСТЕЦТВО МАЙДАНУ»

Запрошуємо відвідати мандрівну виставку українського мистецтва «Правдиві свідчення: від Революції Гідності до сьогодення», що експонуватиметься з 1 до 22 лютого 2016 року у Національній бібліотеці України для дітей (вул. Баумана, 60, м. Київ)

Презентація виставки та книги Наталії Мусієнко «МИСТЕЦТВО МАЙДАНУ» відбудуться 16 лютого 2016 року о 14-00.

Досвід Майдану 2013-2014, усвідомлення контрастів між життям та смертю, свободою та рабством стають феноменами, яким важко дати вичерпне раціонально-логічне визначення. Йдеться про речі, які торкнулись кожного особисто - безпосередні переживання, думки та передбачення учасників й очевидців сповнених драматизму подій. Найбільше цей екзистенціальний пласт відбивається сьогодні у сучасному мистецтві, яке є надійним підґрунтям для формування та підтримки спротиву будь-яким утискам індивідуальної та громадянської свободи.

Мистецтво, яке створювалось до, під час, та після подій української революції передає передчуття та настрої великих змін, а також спонукає відчути подих Майдану знову і знову, як відчували його люди, які відкинули страх заради спільної мети.

Автори: Юлія Бєляєва, Гліб Вишеславский, Антон Гаук, Олена Голуб, Мар'яна Гончаренко, Андрій Єрмоленко, Микита Завілінський, Мар'ян Лунів, Олекса Манн, Роман Михайлюк, Анастасія Некипіла, Марія Павленко, Іван Семесюк, Андрій Сидоренко, Тетяна Русецька, Ірена Хованець, Оксана Чепелик.

Автор ідеї та куратор - старший науковий співробітник Інституту проблем сучасного мистецтва НАМ України, стипендіатка Fulbright Scholar Program 2011/12 у Kennan Institute, Woodrow Wilson International Center for Scholars (Washington, DC) Наталія Мусієнко.

Спів-куратор - науковий співробітник Інституту проблем сучасного мистецтва НАМ України, художник Андрій Сидоренко.

Арт-менеджер - співробітник Програми імені Фулбрайта в Україні, художник Мар'ян Лунів.

Організатори виставки: Національниа бібліотека України для дітей, Інститут проблем сучасного мистецтва НАМ України, Програма імені Фулбрайта в Україні та Українське Фулбрайтівське Коло, Київський офіс Інституту Кеннана Міжнародного центру підтримки науковців імені Вудро Вілсона.

Проект здійснено за підтримки Посольства США в Україні.

Медіа-партнер проекту - газета «Культура і життя»