Програма академiчних обмiнiв iменi Фулбрайта в Українi

29 червня 2017

Виставка живопису Михайла Сидоренка «Спокуса»

Виставка живопису Михайла Сидоренка «Спокуса»

Програма імені Фулбрайта в Україні запрошує на виставку живопису Михайла Сидоренка «Спокуса», що експонується у виставковій залі офісу Програми імені Фулбрайта (вул. Еспланадна, 20, кімн. 904, М «Палац Спорту») з 3 липня до 5 серпня 2017 року. Виставка працюватиме щодня з 10:00 до 17:00, окрім вихідних та святкових днів.

Михайло Сидоренко - народився у 1973 році в артистичній родині у Львові. Закінчив Львівську національну академію мистецтв у 1999. Також навчався в the Samuel Fleisher Art Memorial і Philadelphia Sketch Club у 1994 (США). Живе та працює у Львові.
Відомий художник сучасного пейзажу, жанрової сцени, міського пейзажу та ню. Його роботи представлені в приватних колекціях України, Франції, Швейцарії, Люксембургу, США, Великобританії, Австралії, Китаю та Росії. Крім того, в художніх колекціях La Salle museum (Філадельфія, США), колекції Norwell Reece (США), Українського музею (Нью-Йорк, США), Національного музею у Львові (Україна), Львівської Національної галереї мистецтв (Львів, Україна), Палацу Антоновичів (Львів, Україна) та ін.

Основні виставки
2017 - Проект "CAPRIces",  Культурно-інформаційний центр посольства України в Парижі, Франція: "Життя - джаз", Американський дім, Київ, Україна; Персональна виставка в Raiffeisen bank, Львів, Україна; 2016 - Проект «Tete-a-tete», Львівська Національна галерея мистецтв, Україна; "CAPRIces project", МВЦ Музей історії Києва, Україна; 19 Beijing Art fair, Beijing, Китай; Artbank Art Fair, JiNan, Китай; «Трое в мистецькому човні» AVS-art gallery, Kиїв, Україна; «NUDE», Veles artsalon, Львів, Україна; Аукціон ARSANI, Київ, Україна; «Kриворівня...», Львівський палац мистецтв, Україна; 2015 - Mona Lisa Gallery, Париж; 2014 - Art Capital; «Nu», Kavalier Boutique Hotel, Львів, Україна; 2014 - Grand Palais, Париж; Salon d'Automne, Grand Palais, Champs-Elysees, Париж; «Кольорові візії» з Р.Яцівим та Н.Кручкевич, Національний музей у Львові, Україна; 2013 - Salon d'Automne, Grand Palais, Champs-Elysees, Париж;  2012 - Персональна виставка «El Dorado», галерея Primus, Львів; 2011 - Виставка «Різдвяна», НСХУ, Київ; 2009 - Виставка до дня Незалежності України, НСХУ, Київ; 2008 - Персональна виставка, Ukrainian Art Gallery, Los Angeles, USA; 2007 - Виставка з Н. Кручкевич «Contemporary Ukrainian Painting», організована і спонсорована Central and Eastern European Graduate Studies of La Salle University, La Salle, Філадельфія, США; Персональна виставка, the Alexander B. Chernyk Gallery (UECC), Філадельфія, США; Персональна виставка, галерея О. Замостян НАУКМА, Київ; 2006 - Персональна виставка, Палац Мистецтв, Львів; 2004 - «Мальовнича Україна», НСХУ, Київ

Публікації
В каталогах: Каталог «Misha Sydorenko, Paintings», HUSS, 2016; Art Capital 2014; Salon d'Automne 2014; Salon d'Automne 2013, 110th anniversary catalog; Осінній салон «Високий замок», Львів, 2013, 2010, 2006, 2004, 2001; Каталог «Mихайло Сидоренко, Живопис», Національний музей у Львові 2014; Антологія «Ідеї, смисли, інтерпретації образотворчого мистецтва» Роман Яців; газета "День" №207, 2014; газета "День" №24, 2016; Буклет «Misha Sydorenko, Paintings» 2016, 2015, 2014, 2012; Каталог «Наталія Кручкевич, Михайло Сидоренко, Малярство» Malti-M, 2006, Library of Congress control No. 2007369540, ISBN 9667642097; SAATCHI, ARTBANK, FLICKR, ARTSTACK, FACEBOOK; Стаття «Повернення до традицій» Л.Волошин, «Образотворче мистецтво», №3, 2006; Інтерв'ю: «America» №43, 2007, «Meest» №41, 2007; «12 Canal», радіо «Eра», «Львівське радіо»

Михайло Сидоренко не концептуальний художник - він живописець. На його та мою втіху він не прагне стати оригінальним, і тому вільний від впливів, що могли б стати руйнівними для всього важливого в його творчості. [...] Палітру Михайла Сидоренка неможливо сплутати з іншими, бо вона є характерна своїм особливим поєднанням синїх, червоних та жовтих. Колір в його полотнах є сугестивним. Техніка виконання експресивна, а поверхня картин має рельєфну текстуру письма. Його полотна сповнені атмосфери та світла. [...] Художник молодий та сповнений сил, і вже має міжнародне визнання і успіх. Ми не можемо очікувати нічого іншого, аніж того що його творчість стане ще кращою як витримане вино найвищої якості. Його теперішнє виглядає гарним, а майбутнє світлим, як його найкращі полотна.

- Бернар де Волф, MSc, історик мистецтва та художник, живе в Амстердамі та Парижі

Михайло Сидоренко (1973 рн) - живописець, графік. Закінчив Львівську академію мистецтв (1999), провівши теж студії у Samuel Fleisher Art Memorial та Philadelphia Sketch Club (Philadelphia, USA 1995). M. Сидоренко працює в галузі станкового малярства та графіки. [...] За типологічними ознаками частина його пейзажів тяжіє до симфонізму, в такт якого у відповідних моментах «прориваються» локальні імпресіоністичні «партії». Відтак М. Сидоренко стає містифікатором великих ландшафтних форм, в яких небо, гори і вода становлять цілісний монумент величавої краси, в якій промовляє вічність. Мистець часто використовує фактуру, «кладучи» барву мастихіном й підсилюючи гостроту крайобразу експресивною манерою письма. Особливо тонкої світлоколірної градійованості він досягає у жанрі «ню», розчиняючи зображення в дзеркалі власної екзистенції. Однаково цікаво художник працює у камерному та епічному пейзажі, вправно режисеруючи простір і формуючи цілісний образ природи. Тональна організація планів вирішується точно знайденими вальорами, що показує глибину малярського темпераменту Михайла Сидоренка.

- Роман Яців, професор мистецтвознавства
Антологія українського мистецтва «Ідеї, смисли, інтерпретації образотворчого мистецтва»