Програма академiчних обмiнiв iменi Фулбрайта в Українi

13 лютого 2018

Презентація німецько-українського видання книги Наталії Мусієнко «МИСТЕЦТВО МАЙДАНУ»

Презентація німецько-українського видання книги Наталії Мусієнко «МИСТЕЦТВО МАЙДАНУ»

12 лютого 2018 року в Посольстві Федеративної Республіки Німеччина відбулася презентація німецько-українського видання книги Наталії Мусієнко «МИСТЕЦТВО МАЙДАНУ».

Це видання, реалізоване у рамках українсько-німецького року мов 2017-2018, стало можливим завдяки підтримці Посольства України у Німеччині та Посольства Німеччини в Україні, а також Міністерства закордонних справ України та Федерального міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина.

Гостей привітав Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні п. Ернст Райхель: «Події на київському Майдані Незалежності в кінці 2013 - на початку 2014 року мають видатне значення для України, але також і для Німеччини та всієї Європи. Революція гідності переконливо продемонструвала, що прагнення до свободи та самовизначення є фундаментальною потребою наших європейських суспільств, яке знову й знову - попри великий опір і трагічні втрати й жертви - торуватиме собі шлях...»

Пан Посол акцентував увагу на важливості культурної співпраці для обидвох держав та висловив сподівання, що книга, яка за словами авторки «не про минуле, а про майбутнє», знайде вдячного та вдумливого німецькомовного читача.

Міністр культури України Євген Нищук  поділився своїми спогадами про події, які відбувалися узимку 2013-2014, свідком та учасником яких він був та звернув увагу на багатогранність мистецьких проявів, якими відзначена Революція гідності. Він також подякував Наталії Мусієнко за спробу архівування й збереження цього пласту українського мистецтва та невпинну роботу з його презентування не тільки в Україні, а й за її межами.

Про вагомість мистецької складової у формуванні іміджу України на міжнародній арені зауважила начальниця відділу культурної дипломатії Управління публічної дипломатії МЗС Ірина Боровець, ще раз підкресливши важливість міждержавної співпраці. Незабаром  «Мистецтво Майдану» буде презентовано Посольством України у Берліні.

Авторка книги - Наталія Мусієнко представила тих, завдяки кому ця подія відбулась - редакторів, перекладачів, видавців, а також подякувала інституціям, які на усіх етапах проекту підтримують його - вихід книги - українською, англійською, німецькою мовами та Мандрівну виставку народженого Майданом мистецтва, що також представлена у Посольстві ФРН.

Співорганізаторами виставки є Програма імені Фулбрайта в Україні, Асоціація випускників «Українське Фулбрайтівське коло», Інститут Кеннана, Інститут проблем сучасного мистецтва НАМУ. Друк експонатів став можливим завдяки підтримці Посольства США в Україні.

Автори: Юлія Бєляєва, Гліб Вишеславський, Антон Гаук, Олена Голуб, Мар'яна Гончаренко, Андрій Єрмоленко, Микита Завілінський, Мар'ян Лунів, Олекса Манн, Роман Михайлюк, Анастасія Некипіла, Марія Павленко, Іван Семесюк, Андрій Сидоренко, Тетяна Русецька, Ірена Хованець, Оксана Чепелик. Aрт-менеджер - художник Мар'ян Лунів, співробітник Програми ім. Фулбрайта в Україні.

Світлини з відкриття