Програма академiчних обмiнiв iменi Фулбрайта в Українi

9 квітня 2019

Серія семінарів про роль освіти у формуванні нової України за участю Ярослава Пилинського: НАВІЩО МИ ЇХ НАВЧАЄМО?

Думка про те, що вчитися треба для того, щоб краще жити, може викликати заперечення хіба що у того, хто ніколи і ніде не вчився. Так само всі глибоко переконані, що дітей треба виховувати змалечку, і це також, нібито особливих дискусій ні в кого не викликає. Навпаки, у кожного народу є відповідні сентенції про необхідність вчити, навчатися, виховувати, походження яких сягає сивої давнини.

Чому ж тоді одні нації століттями демонструють виняткову успішність, а інші животіють на межі бідності, якщо нібито всі розуміють, що освіта і виховання є головними рушіями розвитку людини, примножувачами людського капіталу, а отже, і мультиплікаторами добробуту нації?

Відповідаючи на виклики життя, Сполучені Штати намагалися і, вірогідно, намагатимуться і надалі, вдосконалювати свою освітню систему. Величезні досягнення, а часом і прикрі помилки - справді повчальний матеріал. Хочеться сподіватися, що його вивчення і осмислення з плином часу стане підґрунтям для наших власних успіхів, а помилки буде враховано.

Обговорюючи разом освіту у США спробуймо з'ясувати, що з її минулого і сучасного досвіду, у разі застосування в Україні, допоможе нам нарешті «засяять у народів вольнім колі».

16.04.2019 Семінар 1. Як американська освіта створила американську націю - уроки для України. Реєстрація на семінар 1.

Під час семінару буде висвітлено становлення американської системи освіти як головного рушія розвитку держави, створеної іммігрантами з різних куточків світу. Розкрито поступовість формування сучасних поглядів на місце освіти у суспільстві, роль навчання і виховання у формуванні єдиного демократичного і багатокультурного суспільства.

14.05.2019 Семінар 2. Сучасні тренди розвитку деліберативної освіти у США. Реєстрація на семінар 2.

Під час семінару буде розкрито важливість деліберативної освіти для розвитку демократії та виховання відповідальних і компетентних громадян, розповідатиметься про практичне застосування методів деліберації у навчанні, та вихованні.

4.06.2019. Семінар 3. Впровадження навичок обговорення в українські школи, виші й громади. Реєстрація на семінар 3.

В умовах децентралізації особливої актуальності набуває навчання громадян свідомо здійснювати демократичні перетворення. Учасники семінару зможуть ознайомитися з практикою впровадження деліберативної освіти в Україні.

Біографія

Ярослав Пилинський - провідний науковий співробітник Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАП України. Працював науковим співробітником в Інституті мистецтвознавства, фольклористики та етнології Національної академії наук України (1983-1991); викладачем української літератури у Київському державному педагогічному університеті та Київській державній консерваторії (1989-1992); ученим секретарем Відділення мови, літератури та мистецтвознавства Національної академії наук України (1991-1997) та директором Відділу досліджень Інституту демократії імені Пилипа Орлика (1997-1999); директором представництва Центру ім. Вудро Вільсона в Україні (1999-2014). Здобув ступінь кандидата філологічних наук у 1988.

Останні публікації: «Від нації мігрантів до нації патріотів. Як американська освіта створила американську націю» - Київ, 2016, «Деліберативна освіта в умовах децентралізації» - Київ, 2017.

FAQ

Контакти

Офіс Програми імені Фулбрайта в Україні

вул. Еспланадна, 20, кімн. 904

Київ, 01001, Україна

Тел.: +380 (44) 287 07 77

Факс: +380 (44) 230 20 60

office.ukraine@iie.org