Програма академiчних обмiнiв iменi Фулбрайта в Українi

19 червня 2013

Fulbright Graduate Student Program - перший етап конкурсу

16 травня завершився термін подання заявок на участь у конкурсі на програму Fulbright Graduate Student Program.

Ми отримали документи від 301 конкурсанта. Третина учасників з університетів Києва, 26 - Львова, 23 - Харкова. Багато студентів подалися з університетів Дніпропетровська, Одеси, Донецька та Івано-Франківська.  Проте у порівнянні з минулим роком удвічі зменшилася кількість представників вузів Криму.  Другий рік поспіль не маємо заявок на участь у програмі з університетів Вінницької області.

Хочемо зазначити, що 277 конкурсантів на програму повністю виконали всі формальні вимоги: заповнили онлайн анкету, надали 3 рекомендації, вчасно надіслали необхідні документи. На жаль, 24 особи не допущені до конкурсу через неповний пакет документів.

Досить широким є коло дисциплін, за якими конкурсанти хотіли б навчатися в американських університетах. Найбільше студентів обрали право (52), економіку (22), міжнародні відносини (19). Варто відмітити високу кількість архітекторів (13), митців(8), журналістів(10) та інженерів (10). Вперше маємо конкурсантів на хореографічне мистецтво (1), біомедичну інженерію (2), нейронауки (1).

Найбільш вмотивованими до навчання закордоном виявились студенти/випускники Київського національного університету імені Тараса Шевченка - 51 конкурсант, що удвічі більше, ніж минулого року.  16 анкет ми отримали від студентів Львівського національного університету імені Івана Франка, 15 - з Національного університету "Юридична академія України імені Ярослава Мудрого", 13 - з Національного університету "Києво-Могилянська академія", по 10 представників  - з Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут" та Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана. Зменшилася кількість аплікантів з Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, Київського національного лінгвістичного університету, Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського. Вперше на програму подаються студенти Краматорського економіко-гуманітарного інституту та Київського інституту перекладачів.

Конкурс лише розпочався. Попереду розгляд та рецензування анкет (липень-серпень), відбір півфіналістів (вересень), інтерв'ю та мовне тестування для рекомендованих до фіналу учасників. Фіналісти стануть студентами американських університетів у вересні 2014 року.