Програма академiчних обмiнiв iменi Фулбрайта в Українi

30 серпня 2013

Зустріч-дискусія з Тайроном Паркером

У четвер, 29 серпня 2013 року, у конференц-залі Програми імені Фулбрайта в Україні відбулася зустріч-дискусія із засновником й виконавчим директором «Альянсу небайдужих людей» (Alliance of Concerned Men), активним й шанованим поборником громадянських прав у США  Тайроном Паркером.

Захід розпочався із перегляду відеозапису фрагменту славетної промови лідера руху за громадянські права Мартіна Лютер Кінга під назвою «У мене є мрія», що він її виголосив півстоліття тому 28 серпня 1963 року на сходах меморіалу Лінкольна у Вашингтоні. Невтомна діяльність Мартіна Лютера Кінга, його невпинна боротьба проти расової дискримінації й за  права кожного члена громади стала точкою відліку громадянського дозрівання й ключовим моментом у громадянсько-правовому русі США.

Тайрон Паркер став послідовним продовжувачем справи Мартіна Лютера Кінга. Він радо поділився з присутньою авдиторією й авдиторією, яка приєдналась  через відео міст із Вашингтону, досвідом створення Альянсу, що ставить за мету убезпечення майбутнього кожної дитини, родини й громади у цілому. Про Альянс читайте тут.

Розмова була зосереджена навколо засновків громадського активізму; створення й розвитку місцевих спільнот, діяльність яких спрямована на убезпечення/захист прав та інтересів вразливих груп суспільства; шляхів підвищення громадської обізнаності й залучення ширшого кола громадян для вирішення проблем, що на часі;  механізмах функціонування громадських спільнот й формах їх підтримки.

Виглядає, що такі зустрічі-дискусії нині є вкрай актуальними й потрібними. Вони залучають громадськість до персонального осмислення питань навколо громадського дозрівання,  етичної вмотивованості людських вчинків,  людського життя й того, що допомагає зробити його змістовним і гідним. Вони (ці дискусії) заставляють усвідомити важливість громадської співпраці задля формування спільного майбутнього, миру й добра цілої громади.

Фоторепортаж