Програма академiчних обмiнiв iменi Фулбрайта в Українi

Fulbright Foreign Language Teaching Assistant (FLTA) Program на 2019-2020 академічний рік

Термін подання документів  - 1 червня 2018. [Анкета]

Стажування з викладання української мови (асистенція американським викладачам) в університетах/коледжах США тривалістю дев'ять місяців. У конкурсі можуть брати участь викладачі-початківці та молоді фахівці віком до 30 років, які спеціалізуються з лінгвістики, української літератури, перекладацьких студій, комунікацій, журналістики, американських студій, викладання англійської мови. Кандидати повинні мати диплом магістра (щонайменше  бакалавра) на час призначення стипендії (липень 2019 року).

FLTA Program - Програма для енергійних освітян-початківців, зрілих у судженнях, надійних, із належним рівнем професійності; спроможних успішно виконувати функції і викладача, й асистента; легко уживатися у студентську атмосферу з проживанням у гуртожитках включно, рівно ж як і гідно входити у коло викладачів та співробітників гостьової інституції.

Вимоги до кандидатів:

 • мати українське громадянство та проживати в Україні на час проведення конкурсу (упродовж усіх етапів конкурсного відбору й до моменту прийняття та остаточного ухвалення рішення щодо участі у Програмі);
 • мати щонайменше диплом бакалавра на час призначення стипендії - липень 2019 року;
 • вільно володіти англійською мовою;
 • закордонний паспорт, дійсний хоча б до 31 грудня 2020 року;
 • повернутись в Україну на 2 роки по завершенні терміну гранту відповідно до вимог візи J-1, що її отримують учасники програм обмінів.

Умови гранту:

Програма розпочинається у серпні з обов'язкової тижневої ознайомчої сесії й триває 9 місяців; не передбачає отримання ступеня по її завершенні.

Коло обов'язків учасників Програми включає викладання та асистенцію у викладанні української мови - 20 годин на тиждень; студіювання у кожному семестрі мінімум двох дисциплін, одна з яких американістика; позауніверситетське спілкування із членами громади: організація й проведення культурно-освітніх подій, зустрічей, мовних клубів тощо.

Після першого семестру стипендіати з країн-учасниць Програми - близько 400 осіб - зустрінуться на об'єднавчій конференції, аби поділитись своїми напрацюваннями й обговорити успішні викладацькі практики.

Учасники Програми отримують:

 • щомісячну стипендію;
 • медичне страхування;
 • квиток в обидва боки.

Програма не надає ані візової, ані фінансової підтримки родичам стипендіатів.

Комплект документів для участі у конкурсі:

Інструкції до заповнення анкети (УВАЖНО прочитайте!!!)

 • три рекомендаційні листи

Шляхи подання:
1) онлайн - форми, що їх відповідним чином зареєстровані рекомендодавці виповнюють тільки англійською мовою (див.  Інструкції до заповнення анкети,  STEP 5.  Recommendation/Reference Letters)
2) завантажені форми  (PDF або Word), що їх рекомендодавці виповнюють англійською, роздруковують, завіряють особистим підписом й надсилають на адресу Офісу Програми. Якщо мова рекомендації не-англійська, завірені оригінали супроводжуються  перекладом  англійською. Скановані копії листів не приймаються до розгляду;

 • копії наявних академічних документів, завірені установою, що їх видала, із засвідченим (у бюро перекладів або у відділі міжнародних зв'язків) перекладом англійською: дипломи про вищу освіту й додатки до них; дипломи про присудження наукового ступеня; копії усіх сторінок залікової книжки для студентів старших курсів, які не отримали диплому на момент подання на конкурс, до 1 червня;
  • на першому етапі конкурсу, до 1 червня, копії документів подають українською мовою або мовою оригіналу. Завіряти копії не потрібно. Скановані документи необхідно завантажити в онлайнову анкету.
 • результати складання іспитів TOEFL або IELTS (за наявності);
  • на підтвердження рівня підготовки результати відповідних мовних іспитів  мають бути наступними: paper based TOEFL - 550 балів; CBT TOEFL  - 213; iBT - 79-80 балів; International English Language System Testing -  6.0
 • обов'язкові додаткові форми: (1) Signature Form; (2) Згода на обробку персональних даних
  • виповненій роздруковані, з датою заповнення й засвідчені особистим підписом, у двох примірниках надіслати поштою або ж принести за адресою Офісу Програми імені Фулбрайта.

Критерії відбору кандидатів на участь у Програмі:

 • чітке зрозуміння цілей Програми;
 • добра зорієнтованість у стані подій в Україні; обізнаність із її історією та  культурою; й внутрішньовмотивоване бажання та вміння достойно представити Україну американській спільноті;
 • правдиве зацікавлення американською культурою й відкритість до її пізнання/сприйняття; готовність співжити й співпрацювати з американськими студентами й викладачами, а також із місцевою громадою у цілому;
 • уміння мислити на перспективу: усвідомлення ваги і важливості знань/досвіду, що його уможливлює Програма, та ясне/переконливе бачення його впровадження та поширення по поверненні в Україну.

Конкурсний відбір здійснюється в Україні й передбачає наступні етапи:

 • перевірка наявності повного комплекту документів та відповідності заявників вимогам конкурсу (червень 2018)
 • рецензування робіт американськими й українськими фахівцями та визначення півфіналістів (червень-липень 2018)
 • співбесіда англійською мовою з півфіналістами; визначення рекомендованих кандидатів на участь у Програмі американо-українською комісією (липень 2018)
 • складання комп'ютерного тесту TOEFL iBT тільки фіналістами Програми (жовтень-листопад  2018)
 • затвердження стипендіатів Програми із підбором університетів включно (лютий-березень 2019) й поінформування про їх статус (квітень-травень 2019)
 • початок стажування - серпень 2019 року

Офіс Програми імені Фулбрайта відшкодовує півфіналістам витрати на проїзд та перебування у Києві під час співбесіди; оплачує комп'ютерне тестування фіналістам програми; надає візову підтримку стипендіатам.

Рішення щодо надання гранту ухвалює Наглядова рада науковців імені Фулбрайта (США). Інститут Міжнародної Освіти (IIE) визначає американські університети.

Документи приймають до 1 червня 2018 року: заповнити онлайнову анкету до 1 червня 2018, 24:00; надіслати поштою або принести документи потрібно не пізніше 1 червня за адресою:

Офіс Програми імені Фулбрайта
вул. Еспланадна, 20, кiмн. 904, Київ 01001
Координатор програми - Анна Пасенко apasenko@iie.org